Перестрахувальний пул

Перестрахувальний пул (reinsurance pool) – об’єднання підприємств організації перестрахувального захисту, де кожна компанія (на відміну страхового пулу) проводить страхування самостійно, передаючи пулу лише частина прийнятої відповідальності. По суті перестрахувальний пул діє як посередник, що розподіляє види ризику між своїми членами, що передаються в перестрахування.

Перестрахувальний пул — добровільне об’єднання страхових і перестрахувальних компаній, що не є юридичною особою, що діє на основі угоди, підписаної всіма учасниками та передбачає передачу в пул усіх, хто підлягає перестрахування ризиків понад суми власного утримання страховика-члена пулу або по всьому портфелю договорів, або страхування, або за певними, наприклад, особливо небезпечними, ризиками, що мають ознаки катастрофічних.

Перестрахувальний пул ґрунтується певною мірою на принципах взаємності. Учасники підписують угоду про утворення перестрахувального пулу з метою розподілу та спільного несення відповідальності за об’єктами та ризиками, які можуть характеризуватись як особливо небезпечні, незбалансовані або нові з позицій страхування.

Члени перестрахувального пулу зобов’язуються приймати на страхування узгоджені ризики (об’єкти) у межах перестрахувального пулу та приймати відповідну частку відповідальності за договорами, укладеними іншими учасниками перестрахувального пулу.

У межах перестрахувального пулу договір страхування укладається одним із членів і повністю передається до пула. Частка, одержувана кожним учасником, визначається як фіксованого відсотка (частка підписання) пропорційно узгоджену частку участі кожного члена. У цьому кожен учасник перестрахувального пулу у межах власного утримання бере участь у своїх, а й у всіх укладених від імені пула договорах. В результаті досягається:

  1. збільшення кількості ризиків, у покритті яких бере участь кожен член перестрахувального пулу, причому у розумному з погляду страхування обсязі;
  2. покращується структура портфеля кожного учасника;
  3. кожен член перестрахувального пулу неспроможна зазнати збитків, перевищує його, тобто. можливість кумуляції страхових ризиків знижується насамперед за рахунок найкращого управління всім портфелем ризиків.

Вищим органом перестрахувального пулу є збори членів пулу, що обирають спостережну раду, що встановлюють принципи управління, що визначають максимальні розміри ризиків та утримання перестрахувального пулу тощо. Наглядова рада, що складається з представників керівних органів членів перестрахувального пулу, не лише контролює його діяльність, а й вирішує питання перестрахування, тарифікації, умов договорів.

Виконавчий комітет, склад якого затверджується наглядовою радою, здійснює технічну обробку договорів, переданих у пул, розподіляє ризики щодо учасників, сприяє врегулюванню збитків, здійснює єдину перестрахувальну політику тощо.

Витрати ведення справи в перестрахувальному пулі розподіляються усім учасників відповідно до їх частками. Перестрахувальний пул найбільш ефективний в умовах, коли всі учасники дотримуються встановленого порядку, включаючи єдині правила та ставки премій.

Залишити коментар:

Site Footer