Переоблік векселів – Операція, що здійснюється центральними банками ряду країн, з вторинного обліку партій першокласних комерційних векселів (тобто зобов’язань першокласних компаній платоспроможність та якість векселів яких не викликають сумніву).
Переоблік векселів — операція, яка у тому, що банк чи інше установа, яке взяло до обліку вексель, від імені, тобто. додавши до підпису векселедавця чи останнього написувача підпис, враховує вексель у іншому банку. Сенс операції двоякий: перерозподіл вільних коштів між банками та фінансування банком окремих клієнтів під відповідальність і за допомогою дрібніших банків.
Первинний облік векселів проводиться комерційними банками та іншими спеціалізованими кредитними установами, які, своєю чергою, підбираючи партії векселів, продають їх центральному банку країни. Підприємства, фірми, приватні особи, корпорації та інші суб’єкти господарювання не мають права за існуючим законодавством враховувати свої векселі безпосередньо в центральному банку.
При переоблік векселів центральний банк стягує з комерційних банків або облікових компаній певну плату, яка розраховується виходячи з існуючої офіційної облікової ставки. У центральних банках деяких країн перераховується до 50% комерційних векселів.
Переоблік векселів є інструментом інвестиційної політики держави у системі ринкової економіки. Так, наприклад, проводиться вибірковий переоблік векселів: якщо потрібно стимулювати будівництво, то насамперед враховуються векселі будівельних фірм. На перерахунок деяких векселів взагалі може бути накладено заборону. Маніпулюючи облікової ставкою, від якої залежить рівень відсотка, стягуваного банками під час обліку векселів, центральний банк впливає в розвитку комерційного кредиту.