Офшорний рахунок

Офшорний рахунок – рахунок у кредитної організації, зареєстрованої у зоні пільгового оподаткування, тобто. офшорної зони. Офшорний рахунок служить для накопичення та заощадження коштів, а також проведення будь-яких банківських операцій без ризику втрати капіталу, перевірок податковими або іншими органами, розповсюдження відомостей про фінансове становище клієнта. Саме цим пояснюється їхня популярність серед найвпливовіших та найзабезпеченіших приватних осіб, а також компаній міжнародного рівня.

У більшості випадків офшорні рахунки приватних інвесторів або компаній, що займаються міжнародною торгівлею, відкриваються не в банках, створених десь на віддалених острівних територіях, а в представництвах найбільших фінансових організацій зі світовим ім’ям, які мають свої дочірні структури у потрібній юрисдикції. Подібні послуги надають, наприклад, багато банків Великобританії, такі як Barclays, NatWest та інші.

Крім того є можливість відкрити офшорний рахунок у місцевому банку. Але в такому випадку необхідно виходити з того, що реєстрація кредитної організації у низці вільних зон істотно спрощена і контролюється значно меншою мірою, ніж у звичайних країнах. Так, відносно нескладно відкрити невеликий банк в Антигуа, Домініці, Белізі, але слід серйозно поставитися до перевірки благонадійності таких кредитних організацій.

Зазвичай офшорні рахунки знаходяться в юрисдикції з дуже низькими податковими ставками, і вони забезпечують власникові рахунки певні юридичні та фінансові переваги.

Для того, щоб відкрити офшорний рахунок і вести наступні операції, необхідно вибрати правильну юрисдикцію. Директиви, якими керується більшість офшорних юрисдикцій, спрямовані на забезпечення максимальної безпеки та конфіденційності депозитів.

Крім вищесказаного, деякі юрисдикції свої переваги бачать у забезпеченні конфіденційності, тоді як інші бачать їх у сфері оподаткування тощо. Хоча практично всіма юрисдикціями забезпечується досить високий рівень безпеки і конфіденційності, варто все ж таки ретельно продумати, яких ви прагнете цілям, і тільки після цього вибирати відповідну юрисдикцію.

Для використання схем міжнародного податкового планування важливою є наявність або відсутність угоди між державою-офшором та країною, звідки походить капітал. Наприклад, у ряді офшорних зон законодавчо заборонено надавати будь-кому інформацію про клієнтів та їх кошти. До таких країн традиційно належать Швейцарія, острови Карибського басейну та інші. У той же час банківська таємниця однозначно буде відкрита, якщо рахунок виявиться залученим до серйозного злочину, таке як відмивання грошей. З іншого боку, якщо рахунок відкрито у першокласному англійському банку, то немає жодної гарантії, що відомості про власника не будуть надані правоохоронним чи податковим органам.

На сьогоднішній день внаслідок боротьби з тероризмом офшорні рахунки не відкриваються анонімно. Для цієї операції знадобиться закордонний паспорт для приватної особи та повний комплект документів для компанії.

На даний момент найпопулярніші банки для розміщення коштів іноземцями розташовані у наступних класичних офшорних країнах:

  • Британські Віргінські Острови (First Caribbean International Bank, Scotia Bank, VP Bank (BVI) Limited та ін.);
  • Кіпр (Bank of Cyprus, Piraeus Bank, Hellenic Bank та ін.);
  • Панама (Multibank, Balboa Bank & Trust);
  • Ліхтештейн (Valartis Bank (Liechtenstein) AG);
  • острівних державах (Маврикій, Сейшели тощо) та інших країнах.

Від обраного банку залежить багато чого: терміни оформлення, вартість послуги, список необхідних документів, можливість користуватися коштами інших країнах, сума незнижуваного залишку.

Залишити коментар:

Site Footer