Офсетна угода

Офсетна угода

  1. угода, що передбачає залік купівлі-продажу цінних паперів та інших фінансових інструментів;
  2. угода, яка припиняє зобов’язання сторін на ф’ючерсній біржі;
  3. компенсаційна угода на відкритій товарно-ф’ючерсній біржі без безпосереднього товарного покриття перед купівлею-продажем договору; передбачає стандартизований контракт.

Офсетна угода – вид компенсаційної угоди при закупівлі імпортної продукції, істотною умовою якої є виставлення зустрічних вимог щодо інвестування частини коштів від суми контракту на економіку країни-імпортера. У світовій практиці офсетні угоди найбільш поширені у сфері імпорту продукції військово-промислового комплексу, але зустрічаються і в цивільному секторі при закупівлі дорогої продукції, особливо високотехнологічної.

Під офсетними зобов’язаннями розуміють вид виконуваних постачальником продукції вимог сторони, що закуповує. Залежно від суми контракту, виду продукції, що закуповується, умов з офсетів у країні-імпортері вони можуть доповнюватися або скорочуватися. Відомі на сьогоднішній день види офсетних зобов’язань:

  • прямі інвестиції (зокрема вкладення інвестиційні проекти, безпосередньо пов’язані з постачальником продукції);
  • трансферт технологій;
  • інвестиції у НДДКР;
  • відкриття спільного виробництва біля країни-импортера;
  • локалізація виробництва біля країни-импортера;
  • будівництво спеціалізованих навчальних центрів, реалізація програм підготовки та перепідготовки спеціалістів різної спрямованості для держави-імпортера;
  • розвиток інфраструктури, і навіть соціальної інфраструктури.

Розрізняють такі форми офсетної угоди:

  1. Торгова форма передбачає імпорт певної продукції країною експортером із країни, куди товар експортується.
  2. Інвестиційна форма передбачає інвестиції з боку продавця в якусь галузь, навіть не обов’язково пов’язану з предметом договору.
  3. Технологічна форма передбачає включення до змісту договору умови, яким закордонний постачальник має поділитися сучасними технологіями.
  4. Підприємницька форма передбачає організацію спільного виробництва.
  5. Освітня форма передбачає підготовку фахівців, які обслуговуватимуть обладнання, що закуповується.

Існує два види офсетів – прямі та непрямі. Прямі офсети пов’язані з продукцією або послугами військового призначення, що експортуються військово-промисловою компанією. Часто такі офсети виступають у формі спільного виробництва, субпідряду, передачі технологій, організації навчання, виробництва, ліцензійного виробництва чи фінансування. Непрямі офсети не належать до продукції або послуг військового призначення, що експортується оборонною компанією. Непрямі офсети включають придбання, інвестиції, навчання, фінансування, допомогу з маркетингом та експортом та передачу технологій.

Залишити коментар:

Site Footer