Оформлення іпотечного кредиту

Перед початком оформлення іпотечного кредиту, необхідно ретельно зважити свої фінансові можливості, а саме співвідношення своїх майбутніх доходів та витрат, а також визначити, яку суму початкового внеску за кредитом ви можете внести до банку. Важливо позначити собі основні параметри кредиту: валюта, сума, термін, де купуватиметься квартира – на первинному чи вторинному ринку житла, тощо.

Наступним кроком буде вибір іпотечної програми та банку. Для цього можна скористатися послугами іпотечного брокера або спеціалізованими інтернет-сайтами, що дозволяють оцінювати та порівнювати пропозиції банків.

Далі треба заповнити анкету та подати фінансовій установі усі необхідні документи для проходження перевірки на отримання іпотечного кредиту. За часом розгляд заявки може тривати від тижня до півтора місяця.

Якщо банк після того, як розглянув подані документи, ухвалив рішення про видачу іпотечного кредиту, можна розпочинати пошук відповідного варіанту житла. Зазвичай, банки при цьому відводять три місяці – термін дії кредитного рішення. При виборі об’єкта нерухомості необхідно обов’язково враховувати вимоги банку. Наприклад, фінансова установа не видаватиме кредит на покупку квартири в будинку, що йде під знесення, або якщо у квартирі проведено невзаконене перепланування. Ідеальний варіант – вільна квартира у відносно новому будинку. Також, якщо житло купуватиметься на вторинному ринку, треба переконатися, що продавець згоден продавати його через іпотеку. Вибраний об’єкт нерухомості необхідно оцінити та отримати від банку схвалення щодо застави. На цьому етапі банк остаточно визначає суму кредиту, при розрахунку якої враховуватиметься оцінна вартість квартири; сума, зазначена у договорі купівлі-продажу; первісний внесок за кредитом.

Далі треба зібрати і передати в банк всі необхідні документи на житло, що купується. До цього пакета, наприклад, входитимуть документи, що підтверджують право власності продавця на житлове приміщення, свідоцтво про державну реєстрацію права власності, довідку про відсутність обтяжень прав на об’єкт нерухомості, довідку з БТІ та інші документи.

Після успішних процедур перевірки, оцінки нерухомості та її страхування починається завершальний етап процесу оформлення іпотеки – позичальнику надаються документи на підписання іпотечного договору.

У більшості іпотечних банків форма договору іпотеки не підлягає зміні, і позичальнику слід заздалегідь ознайомитися з нею, щоб пізніше не довелося відмовлятися від кредиту, якщо якісь умови договору виявляться неприйнятними. Можливий також варіант, коли замість окремого договору іпотеки між продавцем квартири та покупцем (позичальником кредиту) укладається договір купівлі-продажу, складений таким чином, що іпотека з нього виникає через закон. Поруч із договором іпотеки може знадобитися оформлення заставної. Це іменний цінний папір, що свідчить про право кредитора отримання виконання по грошовому зобов’язанню, забезпеченому іпотекою, без уявлення інших доказів існування цього зобов’язання.

Залишити коментар:

Site Footer