Moody’s (укр. Мудіс) – міжнародне рейтингове агентство; повна назва – Moody’s Investors Service. Moody’s є дочірньою компанією Moody’s Corporation. Займається присвоєнням кредитних рейтингів, дослідженнями та аналізом ризиків. Moody’s поряд зі Standard & Poor’s та Fitch Ratings входить у «велику трійку» міжнародних рейтингових агенцій; засновано у 1909 році.
Основний офіс Moody’s Investors Service знаходиться в Нью-Йорку, компанія має 26 представництв у світі, у тому числі в Росії. Штат – 4 500 осіб, які відслідковують фінансову ситуацію у 100 із лишком країнах. Агентство оцінює понад 170 тис. державних та корпоративних цінних паперів.
До групи компаній Moody’s також входять аналітична служба Moody’s Analytics, дослідницький центр Moody’s Research Labs Inc. та благодійний фонд Moody’s Foundation. У 2014 році загальна чисельність співробітників Moody’s Corporation становила близько 9,9 тис. осіб, оборот корпорації дорівнював 3,3 млрд. доларів США.
Moody’s надає міжнародні та національні рейтинги, які офіційно називаються рейтингами дефолту емітента. Але методика Moody’s має важливу відмінність від методик Standard & Poors та Fitch Ratings. Основною подією, ймовірність якої показує рейтинг Moody’s, є не сам дефолт, а той факт, що інвестори зазнають втрат при його настанні.
Зміст
Міжнародні рейтинги Moody’s
Рейтинг інвестиційної категорії.
«Aaa» — емітенти чи випуски цінних паперів демонструють найвищий рівень кредитоспроможності порівняно з іншими емітентами.
“Aa” – емітенти або випуски цінних паперів показують дуже високу кредитоспроможність.
«A» — емітенти або випуски цінних паперів мають кредитоспроможність вище за середню порівняно з іншими емітентами.
“Baa” – емітенти або випуски цінних паперів представляють середню кредитоспроможність.
Рейтинги спекулятивної категорії
«Ba» — емітенти або випуски цінних паперів демонструють кредитоспроможність нижче за середню порівняно з іншими емітентами.
“B” – емітенти або випуски цінних паперів показують слабку кредитоспроможність.
Caa – емітенти або випуски цінних паперів спекулятивні і демонструють дуже слабку кредитоспроможність.
«Ca» – емітенти або випуски цінних паперів високоспекулятивні за вкрай слабкої кредитоспроможності.
«C» — емітенти або випуски цінних паперів вкрай спекулятивні і показують найслабшу кредитоспроможність.
Рейтинги Moody’s мають низку особливостей. Категорії “D”, що позначає дефолт, немає. До кожної оцінки від Aa до Caa замість плюсів і мінусів, як у інших агентств, додаються цифри 1, 2 і 3, які називаються модифікаторами. Модифікатор 1 вказує, що це зобов’язання знаходиться у верхній частині своєї загальної рейтингової категорії, 2 – у середині діапазону, а 3 – у нижній частині рейтингової категорії.
Національні рейтинги Moody’s
У Росії Moody’s має 51% акцій спільного підприємства “Рейтингове агентство Moody’s Interfax Rating Agency”, яке було засноване в 1997 році. Російське агентство надає рейтинги за тією ж шкалою, додаючи .ru в кінці, наприклад «AAA.ru».
У Росії та СНД агентство Moody’s представлене російською філією, яка надає рейтинги Moody’s за глобальною шкалою, компанією «Мудіс Східна Європа», а також Рейтинговим агентством «Мудіс Інтерфакс», яке присвоює кредитні рейтинги за національною шкалою. Другим акціонером “Мудіс Інтерфакс”, яке веде свою історію від створеного в 1997 році рейтингового агентства “Інтерфакс”, є інформаційна група “Інтерфакс” (49% акцій). Moody’s – єдине з “великої трійки” рейтингових агентств, яке має в Росії дочірні компанії.