Міжнародний аукціон

Міжнародний аукціон (international auction) – спосіб продажу товарів хороших і фінансових активів (цінних паперів, іноземної валюти, золота) окремими партіями (лотами) з громадських торгів у заздалегідь встановлений час й у призначеному місці з участю дилерів з різних країн.

Міжнародний аукціон — спеціально організований, періодично діючий у певному місці ринок, у якому шляхом прилюдних торгів у заздалегідь обумовлений час виробляється продаж товарів хороших і фінансових активів (цінних паперів, іноземної валюти, золота), що у власність покупця, який запропонував найвищу ціну.

Міжнародний аукціон із продажу іноземної валюти уражає державних банків та валютних бірж за відсутності розвинених валютних ринків. Так, Зовнішекономбанк СРСР листопаді 1989 р. проводив валютні міжнародні аукціони з урахуванням ринкового, аукціонного курсу рубля до долара США. З квітня 1991 р. регулярно проходили торги на валютній біржі Держбанку СРСР, із січня 1992 р. – на Московській міжбанківській валютній біржі (ММВБ).

У міру формування міжбанківського валютного ринку роль аукціонної торгівлі іноземною валютою поступово нанівець сходить. Міжнародні аукціони з продажу золота практикувалися головним чином у 2-й половині 70-х років після досягнення країнами-учасницями Міжнародного валютного фонду (МВФ) угоди про демонетизацію золота. Наприклад, 1979 р. на цей спосіб довелося 1/3 сукупний продаж золота на Заході. У той період золоті міжнародні аукціони проводилися МВФ (з червня 1976 по травень 1980 на міжнародних аукціонах реалізовано 777,6 т золота), а також урядами США, Індії, Португалії. У наступні роки міжнародні аукціони з продажу золота практично перестали використовуватися, поступившись місцем постійної торгівлі на світових ринках золота.

У формі міжнародних аукціонів відбуваються торги на право придбання лісової концесії, квот на експортно-імпортні операції тощо.

Залишити коментар:

Site Footer