Місцеві податки (municipal tax; local tax) – встановлена система різних видів податкових платежів, які стягуються на користь місцевих органів самоврядування для формування доходної частини їх бюджетів (фінансування їх програм). До системи місцевих податків та зборів відносяться:
- збір за видачу дозволів на розміщення об’єктів торгівлі;
- ринковий збір;
- збір за паркування автомобілів;
- збір за право використання місцевої символіки;
- податок з реклами та інші.
Місцеві податки – обов’язкові платежі юридичних та фізичних осіб, що надходять до бюджетів адміністративно-територіальних одиниць (муніципальних утворень), складова частина податкової системи держави. Розміри місцевих податків встановлюються органами місцевого самоврядування, але фактично (у більшості країн) їх регулює центральний уряд, як правило шляхом законодавчого визначення видів податків та зборів, які можуть бути встановлені місцевою владою, обмеженням вищої межі податкової ставки за багатьма з них.
У податковій системі України, крім загальнодержавних податків та зборів, існують також і місцеві загальнообов’язкові платежі, які є джерелом поповнення місцевих бюджетів. Відповідно до податкового кодексу до місцевих податків відносяться податок на нерухоме майно, відмінне від земельних ділянок, місцеві збори – це збір за місця для паркування транспортних засобів, збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, туристичний збір.