Металевий рахунок (Metal-Denominated Account) – кореспондентський, поточний або вкладний (депозитний) рахунок, який уповноважений банк відкриває своєму клієнту для обліку операцій, що здійснюються з банківськими металами.
Кореспондентські рахунки у банківських металах банки можуть відкривати:
- уповноважених банках;
- у Національному банку;
- у банках-нерезидентах.
Поточні рахунки у банківських металах банки можуть відкривати:
- юридичним особам-резидентам (крім банків);
- фізичним особам-резидентам, які не займаються підприємницькою діяльністю;
- фізичним особам-нерезидентам.
Відсотки за залишком банківських металів, що враховуються на поточних рахунках клієнтів, сплачуються як у банківських металах, так і у гривнях за офіційним (обліковим) курсом банківських металів, встановленим Національним банком на дату виплати, передбачену в договорі на розрахунково-касове обслуговування, укладеному банком клієнтом.
Вкладні (депозитні) рахунки у банківських металах банки відкривають:
- юридичним особам-резидентам (крім банків);
- фізичним особам-резидентам, що займаються підприємницькою діяльністю;
- фізичним особам-резидентам, які не займаються підприємницькою діяльністю;
- фізичним особам-нерезидентам.
Юридичним особам-нерезидентам, їх представництвам, а також відокремленим підрозділам резидентів (крім банків) рахунки у банківських металах не відкриваються.
Металеві рахунки можуть бути двох типів:
- Металеві рахунки відповідального зберігання – Рахунки клієнтів для обліку дорогоцінних металів, переданих на відповідальне зберігання в кредитну організацію без втрати ними індивідуальних ознак – найменування, кількість цінностей, проба, виробник, серійний номер і т.п.
- Знеособлені металеві рахунки — рахунки, що відкриваються кредитною організацією для обліку дорогоцінних металів без вказівки індивідуальних ознак та здійснення операцій щодо їх залучення та розміщення.
(Див. операції з банківськими металами).