Маркетинг банківських платіжних карток — діяльність платіжних систем та комерційних банків з розробки платіжних функцій банківських карток, розширення мережі їх використання та просування карткових продуктів на ринку банківських послуг.
Для карткових платіжних систем здійснення цільового маркетингу означає розробку платіжних функцій банківських карток стосовно потреб окремих сегментів клієнтури банку. Так, для забезпечення потреб у дебетових карткових продуктах із низькими операційними ризиками компанії пропонують банкам картки: VISA Electron Plus, Europay Cirrus/MasterCard. Потреби банків кредитних продуктах ексклюзивного характеру забезпечують карти типу Gold чи World Signia.
Для комерційних банків, як емітентів, цільовий маркетинг полягає в аналізі клієнтської бази потенційних власників карток та виборі цільового сегмента ринку для продажу на ньому продуктів платіжних систем.
Для комерційних банків, як екваєрів, цільовий маркетинг означає виявлення підприємств торгівлі та послуг, чий профіль діяльності відповідає іміджу банку, здатних забезпечити максимальний оборот, стати у перспективі потенційними партнерами для спільних карткових програм (див. Лоялті).
Просування карткових продуктів на ринку банківських послуг досягається координованою діяльністю платіжних систем та комерційних банків за двома напрямками:
- платіжні системи здійснюють стимулювання попиту свої карткові продукти;
- банки займаються позиціонуванням товарів платіжних систем на місцевому ринку.
Відповідно розрізняються і методи маркетингової політики. Для платіжної системи це спонсорство широкомасштабних заходів (наприклад, VISA – Олімпійські ігри в Атланті 1996 р.; MasterCard – чемпіонат світу з футболу 1998 р.) з акцентом на єдиний дизайн карток.
Комерційні банки забезпечують конкурентоспроможне становище на ринку банківських послуг шляхом зниження карткових тарифів, пропозиції додаткових послуг (страхування, видача дисконтних та телефонних карток) та зручностей при користуванні картками у власній мережі відділень та банкоматів банку. Для стимулювання обороту банки застосовують системи нарахування балів за скоєні операції, які можуть використовуватися зменшення розмірів фіксованих платежів банку (плати обслуговування), і навіть для пільгового і навіть безкоштовного отримання різноманітних товарів та послуг (наприклад, авіаквитків).