КВЕД: Діяльність домашніх господарств

Домашнє господарство97 Діяльність домашніх господарств як роботодавців для домашньої прислуги

Домогосподарство — відокремлений осередок суспільства, в рамках якого відбувається виробництво громадського продукту, його споживання, а також відтворення робочої сили, тобто самої людини. Може складатися з однієї або кількох людей, а також може складатися з однієї сім’ї або іншої групи людей.

У складі домогосподарства можуть бути враховані особи, які не мають родинних зв’язків з його членами, але проживають у даному приміщенні та ведуть одне господарство (літні або інші особи, які перебувають під опікою господарства).

Особи, які винаймають житлове приміщення в окремих громадян, до складу домогосподарства власника житлового приміщення не входять і вважаються окремими домогосподарствами.

97.0 Діяльність домашніх господарств як роботодавців для домашньої прислуги

97.00 Діяльність домашніх господарств як роботодавців для домашньої прислуги

Цей клас включає діяльність членів сім’ї як роботодавців для обслуговуючого персоналу, такого як гувернантки, кухарі, офіціанти, конюхи, прачки, садівники, камердинери, дворецькі, робітники на стайні, шофери, лакеї, доглядальниці, няні, домашні вчителі, секретарі тощо.

Ця діяльність дозволяє домашньому персоналу декларувати діяльність їх наймача під час перепису населення, навіть якщо наймач – фізична особа. Продукт, вироблений внаслідок такої діяльності, використовується домоволодінням, яке його наймає.

Цей клас не включає:

  • надання послуг, таких як приготування їжі, ведення садового господарства тощо незалежними особами, які надають послуги (компаніями або індивідуальними особами), див. відповідний тип послуг.

98 Діяльність домашніх господарств як виробників товарів та послуг для власного споживання

Цей розділ включає виробництво товарів та послуг для власного споживання, що є наслідком діяльності членів господарства.

Домашні господарства повинні класифікуватися тут лише у разі неможливості визначити їхню основну діяльність. Якщо домашні господарства займаються також виробництвом товарів, що реалізуються на ринку, їх слід зарахувати до відповідної товаровиробничої галузі промисловості.

98.1 Діяльність домашніх господарств як виробників товарів для споживання

98.10 Діяльність домашніх господарств як виробників товарів для власного споживання

Цей клас включає діяльність домашніх господарств із виробництва товарів для власного споживання (життєзабезпечення). Ця діяльність включає полювання, збирання плодів, господарювання, забезпечення житлом та виробництво одягу та інших товарів домашнім господарством для власних потреб.

Якщо приватні домашні господарства займаються також виробництвом товарів, що реалізуються на ринку, їх слід зарахувати до відповідного виду діяльності. Якщо приватні домашні господарства займаються основною конкретною товаровиробничою діяльністю для споживання, їх слід зарахувати до відповідного виду діяльності.

98.2 Діяльність домашніх господарств як виробників послуг для споживання

98.20 Діяльність домашніх господарств як виробників послуг для споживання

Цей клас включає недиференційовану діяльність домашніх господарств щодо надання послуг для власного споживання. Ці послуги включають приготування їжі, навчання, догляд за сім’єю приватного домашнього господарства та інші послуги, які надає домашнє господарство для власних потреб.

Якщо приватні домашні господарства займаються також виробництвом товарів, їх слід зарахувати до категорії невизначеної діяльності з виробництва товарів для споживання.

Корисні статті на цю тему:

  • Детальний довідник КВЕД
  • Структура КВЕД на рівні секцій
  • Класифікатор видів економічної діяльності ДК 009:2010
  • Область застосування та структура КВЕД

Залишити коментар:

Site Footer