Кредитний механізм обігу грошей

Кредитний механізм обігу грошей (credit mechanism of money circulation) – освіту платіжних засобів безготівкового обороту та його рух, видача готівки з кас банків та його повернення до цих кас при проведенні кредитних операцій.

При наданні позичок та зарахування відповідних сум на розрахункові рахунки клієнтів банків відбувається утворення депозитів, у яких зберігаються платіжні засоби безготівкового обігу. Перерахування коштів за рахунками різних клієнтів є кредитні операції, у яких зменшується заборгованість банку платнику і збільшується заборгованість одержувачу.

При видачі готівки клієнту з каси банку заборгованість банку зменшується. Надходження виручки до банку супроводжується або збільшенням заборгованості банку, якщо відбулося зарахування коштів на розрахунковий рахунок, або зменшенням заборгованості під час зарахування на позичковий рахунок. Перехід грошей із сфери безготівкового обороту у сферу готівково-грошового обігу і назад спрощується у зв’язку із застосуванням у цих сферах єдиної грошової одиниці.

Частина готівки може бути використана населенням для приміщення у внесок у банку з подальшим його отриманням, що також розглядається як кредитні відносини.

Залишити коментар:

Site Footer