Кредит без застави

Кредит без застави – вид банківської позики, у якому кредитна організація видає позичку без забезпечення.

Більшість банків обмежує розміри кредитів без застави приватним особам дрібними сумами. Проте конкурентна боротьба за заможних клієнтів змушує фінансові установи підвищувати планку. У цьому кожному позичальнику застосовується індивідуальний підхід, особистий ліміт кредитування без застави визначається з можливості погашати позику у майбутньому.

Для прийняття рішення про видачу кредиту без застави банки зазвичай використовують моделі скорингу, що дозволяють оцінити платоспроможність клієнта.

Основним показником, що визначає розмір кредиту без застави, є дохід позичальника. Враховуються такі фактори як загальний стаж трудової діяльності, період роботи на останньому місці. З іншого боку, до уваги беруться освіту, спеціальність людини і навіть економічна ситуація у сфері, де він трудиться, т.к. все це може вплинути на його платоспроможність у майбутньому.

Існують прийняті банки стандартні продукти кредитування без застави. Як правило, це кредити готівкою. Кредити без застави можна поділити на такі групи:

  • експрес-кредитування – Видача порівняно невеликих сум. Невисокі вимоги до позичальників, мінімальний пакет документів. Швидкий розгляд заявок. Зазвичай вартість таких запозичень висока, що виправдовується відносно високим ризиком, який бере на себе кредитна організація;
  • стандартні споживчі кредити, заявки на які розглядаються кілька днів І тут розмір позики, зазвичай, вищий, термін — щонайменше шість місяців;
  • POS-кредитування — видача позик у точках продажу, і навіть кредитування покупок в інтернет-магазинах, тобто. там, де внесення застави фізично неможливе.

До кредитів без застави можна також віднести позики за кредитними картками, хоча зазвичай вони входять у окрему лінійку пропозицій банків.

Крім застав, щоб банк збільшив кредитний ліміт і знизив відсотки за позикою, клієнти можуть використати інший метод: залучити поручителів, якими можуть стати, наприклад, чоловік або дружина, друзі або близькі родичі.

Залишити коментар:

Site Footer