Кредит без поручителів – вид кредиту, який видається клієнту банку без додаткових гарантій із боку третіх осіб.
Максимальний розмір позики розраховується кредитною організацією з індивідуального постійного доходу позичальника. Таким чином, кредит без поруки завжди становить меншу суму, ніж за участі когось як гарант, тому що в другому випадку в розрахунок максимального розміру позики бралася б зарплата і того, хто бере кредит, і того, хто виступає третьою стороною.
Без залучення поручителів зазвичай виділяються споживчі кредити на порівняно невеликі суми. Крім того, без поручителів оформлюються кредитні картки, що забезпечують доступ до позикових коштів.
Без поручителів обходиться кредитування там, де залучення третіх осіб є фізично проблематичним, наприклад у POS-кредитуванні.
Кредит без поручителів несе у собі більший кредитний ризик для банку. Якщо щось трапляється із позичальником і він перестає виплачувати борг, кредитна організація може стягувати потрібну суму лише з нього. Вважається, що ймовірність того, що фінансові труднощі можуть статися одночасно у двох учасників угоди, значно нижчі, ніж у одного. Навряд чи в один день двох людей буде звільнено або втратить працездатність через хворобу. Тому кредит без поруки видається під велику ставку. Ця різниця у середньому становить близько 5%.
При кредитуванні без поручителів є альтернативні засоби зниження відсоткової ставки та збільшення суми запозичення, такі як страхування позичальника або внесення застави.
Крім банків існує безліч мікрофінансових організацій (МФО), які надають кредити без поручителів. Вони пропонують два варіанти:
- взяти кредит без поручителів онлайн прямо на банківську картку;
- або отримати фінансування готівкою у відділеннях МФО.
Більшість клієнтів віддають перевагу саме онлайн взаємодії через те, що:
- це зручна можливість отримати кредит без поручителів, не виходячи із дому;
- процес оформлення такої віртуальної заявки займає трохи більше 15 хвилин;
- для подання запиту на кредит готівкою необхідно надати мінімум документів – лише паспорт, ідентифікаційний код та номер платіжної картки, куди буде здійснено зарахування коштів.
Здійснити оплату платежів за кредитом можна через особистий кабінет (на сайті кредитора), у касах будь-якого банку чи терміналах самообслуговування. Важливо звертати увагу на можливі приховані комісії за відкриття кредиту, погашення відсотків через каси, зняття готівки або просто розгляд заявки.