Часто банки, приймаючи рішення про видачу кредиту, висувають вимогу про наявність постійної реєстрації у місті, де знаходиться кредитна організація. Проте за певних умов все ж таки можна отримати кредит без реєстрації, тобто. у «чужому» місті.
Є дві ймовірні ситуації.
Перший. Клієнт не є резидентом країни. І тут йому, швидше за все, доведеться доводити законність свого перебування у країні, підтверджувати декларація про роботу і стабільність доходу. Нерідко єдиними методами отримання кредиту може бути надання застави, залучення поручителів чи созаемщиков.
Друга ситуація. Клієнт має реєстрацію в одному місті, але живе та працює в іншому, наприклад у столиці.
Банки висувають обов’язкову умову про місце реєстрації, тому що вони змушені завжди думати, як повернути борг, якщо клієнт не зможе погашати кредит. Ведення судової справи в іншому регіоні є проблематичним і витратним.
Щоб вирішити цю проблему, позичальнику необхідно знайти таку фінустанову, яка має структурні підрозділи у місті, де його зареєстровано. Такий варіант підходить тим, хто потребує мінімальної процентної ставки за кредит.
Можна звернутися до фінансових організацій, які готові розглядати заяви на кредити без реєстрації, але за свій додатковий ризик беруть підвищену відсоткову ставку.
При цьому позичальник має підтвердити:
- позитивну кредитну історію;
- постійне місце роботи протягом не менше трьох-шості місяців та загальний трудовий стаж;
- стабільний дохід не нижчий за встановлений банком рівень.
Питання про кредит можна також вирішити, якщо забезпечити його запорукою або залучити поручителів або співпозичальників із міста, де знаходиться кредитна організація.
Значно простіше отримати не споживчий кредит, а іпотечну позику. У цьому випадку абсолютна більшість банків ставляться з розумінням, що клієнт пропишеться в квартирі, що купується, в найближчому майбутньому.