Конвертовані цінні папери

Конвертовані цінні папери (convertible securities) — цінні папери корпорації (зазвичай привілейовані акції чи облігації), які можна обміняти на обумовлену кількість цінних паперів іншого виду (зазвичай звичайні акції) за попередньо встановленої цене. Конвертовані цінні папери підходять інвесторам, які прагнуть отримати більш високий дохід, ніж приносять прості акції, і навіть більш високий потенціал зростання, ніж, які мають звичайні облігації. З погляду боку, що випускає цінних паперів, можливість конвертації виконує роль приманки, збільшуючи можливість швидко продати привілейовані чи прості акції.

Конвертовані цінні папери – емісійні цінні папери, рішення про випуск яких передбачає можливість конвертації. Умови випуску таких паперів, як правило, передбачають періодичні відсоткові виплати, а також можливість конвертації облігацій в акції у певні періоди часу та за певним щодо ринкової вартості акцій курсом – з так званою конверсійною премією.

Варіюючи умови конвертації, розмір процентної ставки та конверсійної премії, емітент здатний запропонувати інвесторам спектр фінансових інструментів: від практично чистого боргового паперу до опціону на акції. Тим самим емітент конвертованих цінних паперів має можливість залучити найоптимальніший йому коло інвесторів.

Покупець конвертованих облігацій, з одного боку, може розраховувати на високий дохід при зростанні ринкової вартості акцій емітента; з іншого боку – він, на відміну від покупця акцій, застрахований від втрати вкладень у разі зниження цін на акції, оскільки в цій ситуації має можливість задовольнятися фіксованою прибутковістю за облігаціями. З цієї причини для інвестора можуть бути цікаві конвертовані облігації з нижчою фіксованою прибутковістю, ніж за звичайними облігаціями, що дозволяє емітенту здійснювати порівняно дешевші запозичення.

Залишити коментар:

Site Footer