Інвойс-дискаунтинг

Інвойс-дискаунтинг (invoice discounting, ID, дисконтування рахунків) – фінансова послуга банків, за якої продавцю виплачується сума заборгованості покупців. Інвойс-дискаунтинг – фінансова операція, схожа на регресний закритий факторинг. Але відрізняється тим, що фінансування виплачується не на кожне постачання окремо, а на сальдо (поточну неоплачену суму) всіх поставок. При цьому найчастіше комісія за фінансування нараховується не за формулою простих відсотків, як за факторингу, а за формулою складних відсотків. Щодня до суми виплаченого фінансування додається сума нарахованої сьогодні комісії, а наступного дня відсотки нараховуються вже не на фінансування, а на суму фінансування та раніше нарахованої комісії.

Фактично інвойс-дискаунтинг – це кредит під заставу платежів, що очікуються. У цьому ризик несплати по виробленим постачанням залишається продавця: якщо покупець не виплатить за борговими зобов’язаннями, кошти будуть списані з постачальника. Таким чином, при інвойс-дискаунтингу не відбувається управління портфелем заборгованості, так як вона поступається єдиним пулом.

Інвойс-дискаунтинг дозволяє компаніям швидше обертати свої кошти, створює позитивну кредитну історію. Понад те, у балансі організації знижується заборгованість покупців, у результаті організація виглядає з фінансової погляду надійнішою.

Особливості інвойс-дискаунтингу:

  • оплата від дебіторів надходить на розрахунковий рахунок клієнта, звідки безакцепно списується (клієнт має бути лояльний до ID-компанії, тому що він може відкрити інший рахунок для надходження грошей та ID-компанія втратить можливість списання);
  • бажана передача обслуговування всієї дебіторську заборгованість;
  • концентрація окремого дебітора зазвичай не перевищує 15% у портфелі дебіторської заборгованості;
  • втрати пов’язані з повідомленням дебіторів ID-компанія несе власним коштом, тобто. фінансовий стан клієнта має гарантувати повернення фінансування та сплату комісії;
  • оцінка щодо умов фінансування ведеться по портфелю заборгованості загалом, і встановлюється єдина частка фінансування за всіма інвойсами, зазвичай вона перевищує 70% від суми переданих накладних.
факторинг та інвойс-дискаунтинг
Схеми проведення класичного факторингу та інвойс-дискаунтингу

Послуга по инвойс-дискаутингу надається банками лише великим та перевіреним клієнтам, т.к. ними лежить відповідальність повернення фінансування. Перевірка дебіторів, моніторинг, верифікація поставок та адміністративне управління дебіторською заборгованістю не проводяться, що дозволяє суттєво зменшити операційні витрати. Інвойс-дискаунтинг дешевший за факторинг. Комісія за цю послугу може становити 1-2%.

Залишити коментар:

Site Footer