Дистанційне банківське обслуговування

Дистанційне банківське обслуговування (ДБО) – термін, що визначає весь спектр банківських послуг, що надаються клієнту віддалено, тобто над відділенні банку. Найчастіше кредитні організації використовують для надання дистанційного обслуговування телекомунікаційні та комп’ютерні технології.

Дистанційне банківське обслуговування (Remote Banking) — сукупність техніко-технологічних та організаційно-правових методів та прийомів надання банками послуг своїм клієнтам на основі розпоряджень, які клієнт передає на відстані (віддаленим способом), тобто без відвідування офісу банку. Для характеристики такої технології використовують різні терміни: Інтернет-банкінг, Інтернет-банк, система дистанційного банківського обслуговування, електронний банк, on-line banking, home banking, internet banking, PC banking, phone banking, mobile-banking, SMS-banking та інші .

Види дистанційного банківського обслуговування:

  1. системи клієнт-банк (PC-banking, remote banking, direct banking, home banking), доступ до яких здійснюється через персональний комп’ютер;
  2. системи “телефон-банк” (телефонний банкінг (phone banking), телебанкінг, телефон-клієнт, SMS-banking);
  3. обслуговування з використанням банкоматів (АТМ-banking) та пристроїв банківського самообслуговування.

Найбільш поширені такі системи ДБО:

Інтернет банкінг. У системі можна встановлювати інструкції для платежів з майбутньою датою та для регулярних автоматичних платежів, відкривати термінові депозити, сплачувати мобільний зв’язок, Інтернет, комунальні та інші послуги без комісії або за нижчою комісією, ніж у касі банку. Вона дозволяє отримувати повну інформацію за рахунками, кредитом та кредитними картками, а також погашати заборгованість. Можливий електронний витяг за рахунками.

Мобільний банкінг. Мобільна версія інтернет-банку. Надає доступ до тих же банківських послуг, що й інтернет-банк:

  • оплата послуг;
  • переказ коштів між своїми рахунками, у тому числі здійснення валютообмінних операцій та переказів у національній валюті іншому клієнту банку або в інший банк;
  • розміщення термінових депозитів;
  • перегляд інформації по рахунках, включаючи останні операції;
  • можливість дізнатися про поточні курси іноземних валют, встановлених у банку, а також визначити найближче розташування банкомату або відділення.

Система автоматичного банківського обслуговування за телефономабо Interactive Voice Response (IVR), дозволяє проводити банківські операції без зв’язку з оператором, що підвищує рівень конфіденційності телефонного обслуговування.

Цілодобова служба для клієнтів. Сервіс надає можливість клієнту цілодобово здійснювати практично всі традиційні банківські операції за допомогою оператора.

Послуга оповіщень (SMS-банкінг) дозволяє бути в курсі будь-якої операції, здійсненої за кредитною карткою або за рахунками, за лічені секунди після її здійснення — зняття готівки в банкоматі, оплата покупки в магазині, банківський переказ або зарахування заробітної плати.

Обслуговування з використанням банкоматів (ATM Banking) та пристроїв банківського самообслуговування сьогодні найпопулярніші у світі. Існує кілька видів дистанційного банківського обслуговування на кшталт використовуваних пристроїв: з використанням банкоматів (ATM-banking), платіжних терміналів та інформаційних кіосків. У банкоматах можна не тільки зняти гроші, а й здійснити більшість банківських операцій – внести гроші на рахунок, погасити заборгованість за кредитною карткою, дізнатися залишки за своїми рахунками, переказати гроші між своїми рахунками, сплатити мобільний зв’язок, Інтернет, комунальні та інші послуги, отримати інформацію про операції за рахунками у вигляді міні-виписки.

Залишити коментар:

Site Footer