Дилер валютний

Дилер валютний (англ. currency dealer, фр. сambiste) – фахівець із купівлі-продажу іноземної валюти. Дилерський апарат банку чи фірми спеціалізується на роботі з валютами та за видами операцій (з торгово-промисловою клієнтурою, міжбанківська готівка, термінова, з похідними фінансовими інструментами, арбітражні та ін.).

Валютні дилери беруть він ризики, пов’язані з валютними операціями. Їх прибуток залежить від спреду – різниці між курсом продавця та курсом покупця, а також від динаміки валютного курсу. У діях валютних дилерів велику роль грає прогнозування валютного курсу та валютного ризику на основі розробки економетричної моделі за допомогою ЕОМ та статистичних графіків (див. Чартинг).

Валютний дилер – учасник валютного ринку. Головними валютними дилерами є комерційні та центральні банки. Центральні банки купують чи продають національну та іноземну валюту з метою регулювання курсу національної валюти.

Головні валютні дилери – менеджери здійснюють загальне керівництво валютними операціями банку, з валютної політики, затверджуваної валютним комітетом чи іншим робочим органом банку. Професійні національні організації (групи) валютних дилерів об’єднані (з 1995) в Association Cambiste Internationale зі штаб-квартирою в Цюріху.

Залишити коментар:

Site Footer