Договір річкового страхування

Договір річкового страхування — договір страхування, де об’єктом може бути будь-який пов’язаний із судноплавством майновий інтерес: судно, у т.ч. що будується, вантаж, плоти та інші об’єкти, що буксируються, плата за перевезення, проїзд та ін, зарплата та інші винагороди осіб суднового екіпажу та капітана, а також ризик, прийнятий на себе страхувальником і страховиком.

При укладанні договору річкового страхування страхувальник зобов’язаний повідомити страховика про важливе значення для визначення ступеня ризику обставин, які відомі або повинні бути відомі страхувальнику, а також відомості, які були запитані страховиком. При неповідомленні перелічених відомостей або їх свідомому спотворенні страховик має право відмовитися від договору річкового страхування. При цьому страхова премія належить страховику, якщо страхувальник не доведе, що неповідомлення (перекручування) відомостей сталося не з його вини.

При страхуванні на користь іншої особи страхувальник має всі права за договором річкового страхування без особливої ​​довіреності цієї особи.

При укладанні договору річкового страхування страхувальник зобов’язаний оголосити страхову суму, яка може перевищувати дійсної вартості об’єкта страхування (судна, вантажу, плоту тощо.). На момент укладання договору річкового страхування сторони не можуть оскаржувати страхову вартість майна, визначену договором річкового страхування, за винятком випадків, коли страховик доведе, що він був навмисно введений в оману страхувальником.

Усі вантажі, які страхувальник отримує (надсилає) протягом певного часу (місяця, кварталу, року), можуть бути застраховані в рамках договору річкового страхування за генеральним полісом. Страхувальник зобов’язаний по кожній відправці вантажу, що підпадає під дію генерального поліса, повідомляти страховика всі необхідні відомості (найменування судна, на якому перевозиться вантаж, шлях слідування, страхову суму). На вимогу страхувальника страховик зобов’язаний видати страхові сертифікати з окремих відправок вантажів, які під дію генерального поліса.

Страхувальник повинен негайно (як тільки йому стане відомо) повідомити страховика про будь-яку істотну зміну, що сталася з об’єктом страхування (перевантаження, зміна способу перевезення, пункту вивантаження, залишення на зимівлю тощо). Зміна, що збільшує ризик ризику, дає страховику право переглянути умови договору річкового страхування або вимагати сплати додаткових премій.

Страховик не відповідає за збитки, зумовлені внутрішніми пороками вантажу, відсутністю належної упаковки, а також виниклі внаслідок всякого роду військових дій та їх наслідків, захоплення: нападу піратів, народних заворушень, страйків, конфіскації, реквізиції, арешту або знищення судна або вантажу або цивільної влади.

Залишити коментар:

Site Footer