Депо премій

Депо премій — частина страхової премії (внеску), що належить перестраховику і тимчасово утримується перестрахувальником як фінансова гарантія виконання перших зобов’язань за договором перестрахування.

Практика утримання депо премій пов’язана з тим, що перестраховики не оплачували свою частку в збитках і достроково розірвали перестрахувальні договори. Формування депо премій дозволяє перестрахувальнику (він же страховик за договором страхування) оперативно відшкодовувати збитки страхувальнику у разі настання страхового випадку. Якщо ж перестраховик виявляється неплатоспроможним, депо премій є джерелом оплати його частки у разі виникнення збитку у прийнятому на перестрахування ризику.

За наявності депо премій перестрахувальнику легше забезпечити повернення премії, що належить з перестраховика під час розірвання договору перестрахування. Розмір, порядок утримання та повернення депо премій визначаються договором. Оскільки перестрахувальник позбавлений можливості отримувати дохід від інвестування коштів, абстрактних у депо премій, перестрахувальник як компенсацію нараховує на користь перестрахувальника певний відсоток.

По відношенню до депо премій іноді застосовується термін «резерв премії» — частина премії, яка тимчасово утримується перестрахувальником і належить перестраховику як фінансова гарантія (як правило, до 40%). Далі за деякий час резерв премії повертається; при цьому утримується черговий резерв премії за новим періодом.

Залишити коментар:

Site Footer