Бонус

Бонус (лат. bonus) – це знижка, що надається страхувальникам, з суми страхових внесків за договорами страхування, що укладаються. Випадки, за яких страхувальники отримують право на бонусну знижку, обумовлюються в умовах страхування. До них, наприклад, можуть належати: укладання договорів страхування протягом декількох років поспіль, відсутність страхових випадків за укладеними раніше договорами страхування, здійснення заходів, що знижують ризик настання страхових випадків (установка спринклерних пристроїв на підприємствах та в організаціях, протиугінних систем на автомобілях, укладання договорів з охорони майна та ін.). Бонус, як правило, надається з метою стимулювати страхувальників до постійних відносин зі страховиком, а також до дотримання ними заходів, що зменшують збитки, що відшкодовуються страховиком, від страхових випадків.

Бонус – частина прибутку за операціями страхування життя, що розподіляється між застрахованими. Такий прибуток може утворитися у страховика у зв’язку з:

  • нижчими значеннями коефіцієнта смертності застрахованих проти значеннями, використаними під час розрахунку тарифних ставок;
  • через вищу прибутковість від інвестування страхових резервів порівняно з прибутковістю, закладеною у тарифних ставках;
  • за рахунок економії на накладних видатках страховика.

Умови договорів страхування життя можуть передбачати різноманітні варіанти розподілу бонусів серед застрахованих. До них, зокрема, належать:

  • збільшення страхової суми за чинним договором;
  • зменшення величини сплачуваних застрахованим страхових внесків;
  • виплати коштів застрахованою готівкою.

Бонус — премія, що виплачується адміністрацією працівникові, як правило, у вигляді винагороди за хорошу роботу, компенсації за щось (наприклад, за небезпечну роботу) або частини прибутку, отриманого організацією у вдалому фінансовому році. У банках та багатьох промислових компаніях прийнято реалізовувати бонусні програми, призначені для стимулювання господарської діяльності, розміри бонусів визначаються її конкретними результатами головним чином за підсумками року. Вони поширюються найчастіше на вищий управлінський персонал, але часом – більш широке коло акціонерів і службовців підприємства (приклад: опціон на акції – одне з поширених форм бонусного винагороди США).

Бонус — це будь-яка додаткова чи несподівана виплата. Англійський термін “bonus” Використовується також у словосполученнях, що означають різні надбавки, наприклад, за вислугу років, за понаднормовий час, на утриманців.

Бонус – Додаткова знижка, що надається продавцем покупцю за умовами угоди. Інструмент маркетингу, реклами: запропоновані потенційним покупцям товару знижки, подарунки тощо. Бонусна знижка, на відміну від знижки з ціни товару, надається за певних умов: досягненні планових показників, у разі виконання маркетингової програми. Наприклад, знижка надається у разі разової купівлі товару на певну суму, тоді як бонус надається у разі виходу покупця на певну суму внаслідок кількох послідовних покупок протягом певного часу (періоду).

Залишити коментар:

Site Footer