Банкомат не видав гроші… що робити?
Через технічний збій або несправність банкомат може не видати запитану власником картки суму грошей або видати її частково, а списання за рахунком картки при цьому зробити. Такі випадки є досить поширеними.
У подібній ситуації необхідно зберегти чек, виданий банкоматом, зателефонувати до свого банку та повідомити про те, що сталося. Після чого треба прийти до банку, який видав картку, і написати відповідну заяву, а до неї додати чек.
Далі фінустанова проводить службове розслідування та у разі правоти клієнта повертає йому гроші на рахунок картки. Як правило, банк зараховує їх назад упродовж трьох днів. Цей процес може затягнутися, якщо гроші не видав «чужий» банкомат. Тому знімати кошти з картки завжди краще у банкоматах своєї кредитної організації, а якщо велику суму — то й зовсім у касі банку.
Такий принцип повернення грошей діє і в умовах, коли власник картки вчасно не забрав видані банкоматом гроші.
Причини з яких повернення грошей може зайняти тривалий час:
- розслідування пов’язане з аналізом збійної ситуації та перевіркою обладнання;
- інкасація банкомату може проводитись через досить тривалий термін, після написання заяви;
- розслідування може бути пов’язане із залученням додаткових спеціалістів, що пов’язано як з особливістю списання коштів, так і його сумою.
Насамкінець слід сказати про кілька невеликих правил, знаючи які ви максимально можливим чином знижуєте ризик збійної операції:
- велику суму коштів краще знімайте через касу в обділенні банку;
- у випадку, якщо банкомат «гальмує», то краще відмовтеся від операції або знімайте невелику суму грошей;
- завжди беріть письмовий чек, оскільки при збійній транзакції він допоможе швидше авторизувати вашу операцію за рахунок вказівки на унікальний код операції.