Банківська тратта

Банківська тратта (Bank Draft) – це переказний вексель, виставлений банком або від його імені, при якому векселедавцем і платником є ​​той самий банк. Банківська тратта підлягає негайній оплаті та є інструментом розрахунків, який за рівнем ліквідності близький до готівки. Водночас банківська тратта не є чеком, оскільки векселедавець і платник — одна й та сама особа.

У Європі термін банківська тратта, зазвичай, застосовують до тратті, виставленої банком він. Тратта купується платником і надсилається одержувачу, який надає її банку для платежу. Цей банк надає банківську трату банку-платника для відшкодування. У термін банківська тратта належить до тратті чи чеку, виставленому банком він або на кошти, розміщені у іншому банку. У разі використання чека касира банк є одночасно трасантом і трасатом. У разі використання банківського касового чека один банк виступає трасантом, а інший – трасатом. Банківська тратта може бути виписана банком для своїх цілей або може бути придбана клієнтом та направлена ​​платнику для виконання зобов’язань.

Існують дві форми банківської тратти: термінова тратта (англ. Time draft), де вказується банку сплатити певну суму визначену дату, і тратта на пред’явника (англ. Sight draft), де вказується сума, яку банк має виплатити конкретній особі.

У вітчизняній практиці часто банківську тратту на прохання клієнта виписує місцеве відділення банку на головний офіс. У такому разі клієнт має надійний платіжний документ, яким він може отримати кошти в іншому місті.

(Див. Вексель, Банківський вексель).

Залишити коментар:

Site Footer