Аукціон

Аукціон – Це почерговий продаж реальних товарів на основі конкурсу покупців. Аукціони проводяться у постійних або заздалегідь призначених місцях у традиційне або заздалегідь встановлене місце. Міжнародні аукціони – це зазвичай комерційні організації, що мають приміщення, обладнання та персонал.

Міжнародні товарні аукціони — міжнародні ринки з продажу, що періодично організуються, з продажу в заздалегідь призначеному місці та в обумовлений час шляхом публічних торгів індивідуально визначених товарів або партій товарів (лотів), попередньо оглянутих або дегустованих, покупцеві, який запропонував найбільш високу ціну.

Торг на аукціонах відбувається відкрито за участю покупців. Аукціони організуються також спеціалізованими брокерськими фірмами, які займаються перепродажем товарів на умовах комісії за дорученням своїх клієнтів-продавців та покупців, які самі в аукціоні не беруть участь, а виплачують брокерам винагороду.

У процесі торгу аукціоніст – auctioneer (особа, яка проводить аукціон і спочатку є агентом продавця, а після продажу товару також і агентом покупця) оголошує присутнім потенційним покупцям – аукціонерам про товар, що продається, та його початкову стартову ціну.

Традиційний –англійський аукціон» передбачає послідовне збільшення пропозицій ціни потенційними покупцями доти, доки найвища (кінцева) пропозиція не буде прийнята аукціоністом. Перед аукціоном продавець може встановити «резерв», тобто. мінімальну ціну, нижче за яку товар не буде проданий. Якщо пропозиції покупців виявляються нижчими за «резерв», аукціоніст може зняти товар з торгів.

«Голландський аукціон» (англ. dutch auction) – форма аукціону, при якій аукціоніст починає торг з дуже високої ціни, поступово знижуючи її доти, доки не знайдеться покупець. Подібні аукціони організовуються найчастіше з благодійними цілями.

Добровільний аукціон проводиться за ініціативою власника товару, примусовий аукціон – судовими органами або органами влади з метою стягнення боргів (у т.ч. при банкрутстві), продажу конфіскованого чи незатребуваного майна (продаж «з молотка»).

Подвійний аукціон (double auction system/ two-sided market/ two-way market) – форма проведення торгу, у якому конкурують і продавці, і покупці, а ціна встановлюється лише на рівні рівноваги попиту й пропозиції, коли кількість продавців за цією ціною дорівнює кількості покупців.

Закритий аукціон – аукціон, на якому всі покупці або продавці пропонують ціни одночасно (зазвичай у вигляді письмових заявок) та товар продається тому, чия ціна виявиться вищою, або купується у того, хто запросив за свій товар найнижчу ціну. Такий аукціон застосовується під час продажу будинків, зброї та ін.

Вексельний аукціон – розпродаж короткострокових казначейських векселів, що здійснюється за графіком, наприклад, Казначейством США, на основі заявок, що подаються бажаючими їх придбати.

У світовій практиці форма аукціонного продажу часто використовується, щоб реалізувати власність (зокрема, нерухомість), яка виявилася з тих чи інших причин у руках держави або банківських установ (наприклад, заставне майно за непогашеними у строк кредити).

Залишити коментар:

Site Footer