Реєстрація операцій (Trade Registration) – процес, за допомогою якого звірені біржові угоди офіційно реєструються в облікових книгах клірингової палати. Для клірингових палат, які є центральними контрагентами, реєстрація угод може також відбуватися тоді, коли клірингова палата заміняє контрагента для інших членів клірингової палати.
Державна реєстрація операцій (угод) з нерухомістю є організовану систему взаємозалежних і взаємодіючих елементів (частин), які забезпечують факт державного визнання та підтвердження певних прав на об’єкти нерухомості.
Державна реєстрація нерухомості дає людям титул власності – законне право на нерухомість, яке регламентує права та обов’язки її власника. Тому, щоб набути права власності на нерухоме майно, треба зареєструвати його встановленим способом.
Факт державної реєстрації речових виникнення і переходу прав на нерухоме майно засвідчується видачею свідоцтва, і документах, які виражають зміст угоди, робиться спеціальний напис. Сама процедура реєстрації зводиться до записів інформації про права на кожен об’єкт нерухомості та його параметри в Єдиному державному реєстрі.
Реєстрація операцій у Головному журналі. Операції можна відбивати прямо на рахунках. Однак у цьому випадку важко ідентифікувати індивідуальні операції та знаходити помилки, оскільки дебет записаний на одному рахунку, а кредит – на іншому. Ці проблеми можна вирішити, реєструючи підряд усі операції у хронологічному порядку у журналі. Журнал іноді називають книгою початкових проводок, оскільки операції вперше потрапляють в облікові записи. Далі дебетові та кредитові частини операції можуть бути перенесені на відповідні рахунки головної книги.
Для реєстрації кожної операції використовується окрема журнальна проводка у журналі, а процес відображення операцій називається реєстрацією операцій у журналі.
Зазвичай підприємство має кілька видів журналів. Але найпростіший вид, що пристосовується, називається головним журналом. Проведення в головному журналі містить таку інформацію про кожну операцію:
- Дата;
- Назви рахунків, що дебетуються, і суми в тих же рядках у дебетовій колонці;
- Назви кредитованих рахунків та суми у тих же рядках у кредитовій колонці;
- Пояснення операції;
- Ідентифікаційні номери рахунків у разі потреби;
(Див. Кліринг, Клірингова вимога, Бухгалтерський облік).