Транш

Транш (Tranche) – частка кредиту, що надається на різних умовах через певний проміжок часу протягом терміну дії кредитної угоди.

Термін транш (від французької — tranche) російською мовою перекладається як «шматок», «скибка» або «частка». У фінансовій сфері цим терміном називають частку якихось цінних паперів чи облігацій, а також платежів із кредиту. Це може бути частина міжнародного кредиту. Транш по кредиту – це високоефективний фінансовий інструмент, який знайшов широке застосування в кредитуванні.

Транш за кредитом – це спосіб видачі банком коштів, що надаються позичальнику. Не завжди вся сума позики видається повністю. Щоб убезпечити себе, багато кредитних організацій поділяють суму кредиту кілька частин і видають її згідно з графіком , і навіть суворо виходячи з виконання позичальником необхідних умов. Як правило, ці умови є своєчасним погашенням заборгованості та сплатою всіх комісій. Коли позичальник виконав чергову частину своїх обов’язків, банк видає наступний транш.

Наприклад, кредит МВФ, як правило, ділиться на чотири транші, по 25% кожен. Використання першого траншу здійснюється у формі надання валютного кредиту негайно після укладання кредитної угоди. Кожен наступний транш видається, якщо виконано умови надання попереднього.

У практиці міжнародного кредитування, у проектному фінансуванні механізм кредитних траншей (credit tranches) застосовується кредитором контролю за допомогою спеціальних цільових орієнтирів з використання кредитів позичальником.

Транш – частина або частковий платіж великої суми грошей. У разі траншевого фінансування нова компанія послідовно отримує на заздалегідь узгоджених умовах суми грошей, причому надходження грошей часто обумовлюється прогресом компанії та її здатністю досягти намічених у бізнес-плані цілей. Найбільш поширеними видами траншевого кредитування є кредитні лінії та овердрафти.

Транш по невідновлюваній кредитній лінії. Невідновлювана кредитна лінія (з лімітом видачі) передбачає надання позикових коштів частинами (траншами) у межах встановленого терміну та ліміту кредитування (ліміту видачі). У цьому позичальник може користуватися кредитними засобами у зручні йому терміни порядку, передбаченому кредитним договором. Погашення частини кредиту не збільшує ліміту видачі. Тобто за невідновлюваної кредитної лінії сума всіх траншів не може перевищувати суми відкритої кредитної лінії. Іншими словами, при невідновлюваній кредитній лінії позичальник може брати транш (або кілька), що не перевищує ліміту, а після погашення лінія закривається.

Транш — одне з кількох груп взаємозалежних цінних паперів, емітованих одночасно. Різні транші однієї емісії мають різні характеристики ризику, прибутковості та/або терміну погашення.

Транш – це також випуск, серія, частина облігаційної позики, розрахованої на покращення ринкової кон’юнктури в найближчому майбутньому або призначеного для розміщення на позичкових ринках різних країн. У цьому умови позики однакові всім траншей.

Залишити коментар:

Site Footer