Взаємодія банку, покупця та організації торгівлі в рамках програми POS-кредитування

POS-кредитування

З метою збільшення обсягу продажу кредитних продуктів банки укладають з різними торговими організаціями (наприклад, з великими торгівельними організаціями з продажу побутової техніки, меблів, будівельних матеріалів тощо) угоди про видачу кредитів на певні товари у торгових точках. Це називається POS-кредитуванням (англ. point of sale). Торговим організаціям така співпраця вигідна: позики в середньому забезпечують понад третину сукупного денного обсягу виручки.

Генеральна угода про співробітництво включає кілька ключових пунктів: права і обов’язки сторін, комісії торгових організацій за присутність банків на торговому майданчику, порядок і умови роботи банківських представників і т.д.

Зазвичай торгова організація надає банку невелику ділянку у торговому залі, у якому агент кредитної організації реалізує програму кредитування.

Механізм POS-кредитування є досить простим. Клієнт у магазині для отримання кредиту звертається до працівника банку. Як правило, при цьому він має подати лише паспорт (у ряді випадків фінустанова може вимагати додатковий документ). Разом із фахівцем банку покупець оформляє заявку на кредит. Далі кредитний агент відправляє її на перевірку до банку. Рішення банком приймається приблизно 10-30 хвилин. У разі позитивної відповіді клієнт підписує кредитний договір та супутні документи. Після цього він з договором підходить на касу, вносить початковий внесок (якщо такий передбачений) та отримує придбаний товар. Наступного дня банк безготівковим платежем (зазвичай, до 13:00) перераховує на розрахунковий рахунок організації суму наданого клієнту кредиту.

Процентна політика банку за ставками POS-кредитів формується, насамперед, залежно від типу товару, що реалізується магазином. Найчастіше ставки за кредитами на купівлю таких товарів, як меблі, великогабаритна побутова техніка, будівельні матеріали, нижчі, ніж ставки за високоризикованими позиками — на мобільні засоби зв’язку, комп’ютери, фотоапарати та малогабаритну побутову техніку. Це тим, що більшість таких кредитів оформляється шахраями, оскільки ці товари легко збути.

Залишити коментар:

Site Footer