Відкрита позиція

Відкрита позиція — невідповідність кількості покупок та продажу біржового товару, фондових та валютних цінностей одного виду.

Розрізняють довгу (long) та коротку (short) позиції. При довгої позиції число покупок перевищує кількість продажів. Наприклад, якщо інвестор/трейдер/спекулянт в очікуванні зростання ціни біржового інструменту робить його покупку, то вважається, що він відкрив довгу позицію щодо цього інструменту. Кажуть, що він грає на підвищення, чи він «у лонгах». Гравців на підвищення ще інакше називають «биками» (див. Бики та ведмеді). Відповідно, коли їх очікування виправдовуються і на ринку спостерігається тенденція до зростання цін, його називають «бичачим». Прізвисько «бики» пов’язане із прагненням таких гравців підняти ціни «на роги».

При короткої позиції кількість продажів перевищує кількість покупок. Наприклад, якщо інвестор/трейдер/спекулянт в очікуванні зниження ціни біржового інструменту виробляє його продаж, то вважається, що він відкрив коротку позицію щодо цього інструменту. У цьому випадку ще кажуть, що він грає на пониження або він у шотах (або в шортах). Гравців на зниження називають “ведмедями”, що відображає той факт, що вони “завалюють” ціни вниз, тиснуть їх. Звідси поняття “ведмежий” ринок – тобто. такий, у якому спостерігається стійка тенденція до зниження цін протягом тривалого часу.

Створення на біржах відкритих позицій є одним із способів використання угод купівлі-продажу валюти та цінних паперів з метою подальшого отримання прибутку. Так, наприклад, якщо продавці на біржі розраховують на подальше зниження цін (курсу), вони відкривають коротку позицію, тобто посилено продають валюту, цінні папери, щоб мати можливість потім придбати їх дешевше. Якщо ж очікується підвищення цін (курсу), то вони відкривають довгу позицію, тобто посилено скуповують валюту та цінні папери для подальшого вигідного продажу.

На ф’ючерсному ринку трейдер може укласти угоду з продажу, не маючи в наявності базового активу. Але, наприклад, на ринку акцій продавець повинен зайняти певний цінний папір у брокера для відкриття по ньому короткої позиції. Тому інша назва короткої позиції для ринку акцій — продаж акцій без покриття.

У ситуації, коли інвестор володіє цінними паперами та очікує зниження їх вартості, він може вчинити так. Можна продати цінні папери з метою їхнього подальшого викупу. Тоді на час падіння ринку інвестор не матиме відкритої позиції.

Закритою позицією вважається ситуація, коли здійснено зворотний продаж або зворотний викуп.

За непідтвердженими даними, назви “довга” та “коротка” прийшли з ринку акцій, коли після тривалого володіння паперами здійснювалося коротке скидання в період кризи.

також Валютна позиція.

Відкриті позиції, кількість відкритих позицій, «відкритий інтерес» (Open Interest) – біржовий індикатор, що показує кількість відкритих (ув’язнених) термінових (ф’ючерсних або опціонних) контрактів, не реалізованих у час, тобто. які очікують завершення розрахунків чи ліквідації.

Будь-якої миті часу кількість відкритих позицій дорівнює кількості відкритих позицій для придбання і водночас кількості коротких позицій, т.к. не можна укласти угоду купівлі, якщо хтось одночасно не укласти угоду з продажу.

Число відкритих позицій зазвичай зростає з початку торгівлі договором і знижується до дати виконання, оскільки переважна більшість контрактів ліквідується шляхом укладання зворотних угод, тобто. без постачання базового активу. Відкриті на момент виконання контракти вимагають постачання відповідного активу. Винятком є ​​контракти на ринкові індекси, якими виплачується різниця між поточним значенням індексу та ціною первісної купівлі (продажу).

Залишити коментар:

Site Footer