Валовий дохід

Валовий дохід (gross income) – економічний показник, що характеризує новостворену працею вартість. Валовий дохід виражає сумарний річний дохід підприємства, організації, отриманий внаслідок виробництва та продажу продукції, товарів та послуг; визначається як різниця між виручкою та матеріальними витратами на виробництво та збут продукції. Включає кошти на оплату праці та прибуток.

На величину валового доходу великий вплив має зміна цін. Тому валовий дохід визначається у діючих цінах, а й у цінах сопоставимых. Вони оцінюються як прибуток від продажу, і матеріальні витрати. Показник валовий дохід використовується під час планування та оцінки результатів діяльності торгових, заготівельних, постачальних, збутових організацій.

Валовий дохід – це дохід, який підприємство одержує від своєї основної діяльності. У багатьох країнах термін валовий дохід є синонімом терміну оборот. Для деяких фірм джерелом отримання валового доходу можуть бути відсотки, дивіденди або роялті, які їм платять інші компанії. Під сумою валового доходу може матися на увазі весь валовий дохід або валовий дохід за певний період часу у певній валюті, наприклад «торік, компанія «X» отримала валовий дохід 1 млн. дол. США».

Для некомерційних організацій щорічний валовий дохід може називатися валовим доходом від фінансування. Таке фінансування включає пожертвування від фізичних осіб або компаній, фінансування від державних структур, дохід від діяльності дозволеної статутом некомерційної організації, дохід від акцій, пов’язаних із залученням пожертвувань, членські внески або дохід від розміщення коштів статутного капіталу.

Таким чином, валовий дохід є загальним доходом підприємства (компанії) від усіх видів господарської діяльності та господарських операцій до сплати з нього податкових платежів, що входять у ціну продукції (податку на додану вартість, акцизного збору, митних зборів та мит). Основу валового доходу підприємств становить прибуток від реалізації продукції. Валовий дохід включає також надходження від продажу капітального майна, цінних паперів, патентів та ліцензій, а також дивіденди та відсотки за боргами, рентні платежі по зданій в оренду власності.

Доходи підприємства за сферами освіти поділяються на операційні (основні) та позареалізаційні.

Залишити коментар:

Site Footer