Валюта кредиту

Валюта кредиту (currency of credit) – валюта, у якій за умов договору між партнерами угоди надається кредит. Експортні кредити можуть надаватися у національній валюті, у валютах третіх країн або у міжнародних одиницях.

Вибір валюти кредиту то, можливо обумовлений характером використання кредиту позичальником, економічної доцільністю діяльності як позичальника, і банку та інші чинниками.

Стан валюти кредиту безпосередньо впливає на рівень відсоткових ставок за кредитами в різних валютах.

Валюта кредиту може збігатися з валютою його погашення. І тут у договорі або вказують валюту і курс, якими буде проведено перерахунок валюти угоди у валюту платежу і нараховані відсотки у ній, або обумовлюють тверду суму платежу у валюті погашення.

З метою мінімізації валютних ризиків банки зазвичай надають кредити в іноземній валюті позичальникам-експортерам, які мають достатні обсяги надходжень валютної виручки для обслуговування таких кредитів.

Також у банківській практиці зустрічаються мультивалютні кредитні лінії, якими позичальник у межах одного кредитного договору може отримувати транші у різних валютах, наприклад, у національній та іноземних валютах.

Залишити коментар:

Site Footer