Цільове фінансування

Цільове фінансування (target financing) – виділення фінансових ресурсів, коштів цільовим призначенням для забезпечення інтересів інвестора з використанням системи заходів, що забезпечують досягнення заздалегідь заданих цілей, вирішення соціально-економічних проблем, створення певного об’єкта. Цільове фінансування – фінансування конкретних об’єктів та/або заходів. Кошти, призначені для фінансування цільових заходів, виділяються державними та недержавними організаціями та можуть бути використані лише за призначенням.

Кошти цільового фінансування підлягають окремому обліку. У бухгалтерському обліку виділяється група рахунків «Цільове фінансування та цільові надходження», на яких відображаються кошти, отримані з бюджету, фондів спеціального призначення, від інших організацій, фізичних осіб для здійснення заходів цільового призначення (наприклад, проведення НДДКР, підготовка кадрів, утримання дитячих установ і так далі). По кредиту цих рахунків відбиваються надходження коштів, а, по дебету — їх використання на намічені заходи; у балансі кожну звітну дату показується залишок коштів. Залежно від того, за рахунок яких коштів утворені зазначені джерела цільового фінансування, записи виробляються у кореспонденції з рахунками обліку грошових коштів (рахунки «Каса», «Валютний рахунок», «Спеціальні рахунки в банках») або «Розрахунки з різними дебіторами та кредиторами ».

Використання цільового фінансування відображається за дебетом рахунка «Цільове фінансування» у кореспонденції з рахунками: «Основне виробництво» або «Загальногосподарські витрати» — при спрямуванні коштів цільового фінансування на утримання некомерційної організації; “Додатковий капітал” – при використанні коштів цільового фінансування, отриманого у вигляді інвестиційних коштів; «Доходи майбутніх періодів» – при напрямі комерційною організацією бюджетних коштів на фінансування видатків тощо. Аналітичний облік за рахунком «Цільове фінансування» ведеться за призначенням цільових коштів та в розрізі джерел надходження їх.

Кошти цільового фінансування витрачаються у суворій відповідності до затверджених кошторисів та призначення, обумовленого договором.

Цільове фінансування та цільові надходження носять умовно безповоротний та безоплатний характер і, залежно від умов договору, можуть бути використані одержувачем на:

  • фінансування капітальних витрат, пов’язаних із купівлею, будівництвом або придбанням іншим шляхом необоротних активів;
  • покриття поточних витрат, пов’язаних із замовленням, під виконання якого було виділено цільові засоби (придбання запасів, оплата праці та ін.);
  • покриття свідомих збитків, які отримує підприємство в результаті виконання спеціального замовлення;
  • надання фінансової підтримки підприємству з метою покращення його фінансового стану;
  • оплату праці та соціальне страхування нештатних працівників, зайнятих на роботах, що виконуються на підприємстві за завданням та на користь інших осіб.

До складу чистих активів кошти цільового фінансування не включаються.

Залишити коментар:

Site Footer