Цільова фінансова структура капіталу

Цільова фінансова структура капіталу (purpose-oriented structure of capital) — один із внутрішніх фінансових нормативів підприємства, відповідно до якого формується співвідношення власного та позикового капіталу на майбутній період (див. Оптимізація структури капіталу).

Цільова фінансова структура капіталу – це прогнозне співвідношення власних та позикових джерел капіталу. Цільова структура капіталу забезпечує заданий рівень прибутковості та ризику в діяльності організації, мінімізує середньозважену ціну її капіталу або максимізує її ринкову вартість.

Кожне підприємство створює цільову фінансову структуру капіталу. Цільова фінансова структура капіталу – це та структура, яка максимізує ціну акції компанії за мінімальної вартості капіталу. Ця структура для компанії має бути оптимальною.

Цільова фінансова структура капіталу в часі змінюється, але, приймаючи рішення в цей період, компанія має на увазі певну структуру, розроблену у стратегічному плані. Виходячи з неї вона формує фінансові стратегію та тактику на кожен поточний рік. Створивши цільову структуру капіталу при стратегічному плануванні, підприємство використовує її для формування поточного фінансового плану та поточної діяльності.

Оскільки будь-яке підприємство зазвичай фінансується з кількох джерел, що принципово розрізняються, а вартість їх варіює, завжди актуальна проблема контролю за структурою джерел в цілому і довгострокових джерел (капіталу) особливо. Ця проблема вирішується шляхом підтримки цільової фінансової структури капіталу, сенс якої полягає в тому, що в міру стабілізації діяльності підприємства у нього складається певне співвідношення між власним та позиковим капіталами, що відображає:

  1. деякий прийнятний рівень фінансового ризику;
  2. резервний позиковий потенціал, під яким розуміється здатність підприємства у разі потреби залучити позиковий капітал у бажаних обсягах і прийнятних умовах.

Залишити коментар:

Site Footer