Торгова надбавка

Торгова надбавка – Елемент ціни продавця, що забезпечує йому відшкодування витрат з продажу товару кінцевому споживачеві та отримання прибутку. Торгові надбавки встановлюються підприємствами роздрібної торгівлі у відсотках цін придбання товарів. На їхню величину впливають витрати у сфері обміну, співвідношення між попитом та пропозицією, цінова політика посередницьких та торгових підприємств, політика уряду та виконавчих органів влади, що проводиться у сфері обміну, та інші фактори.

Торгова надбавка практично включається безпосередньо у ціну товару як одного з її елементів. Торгову надбавку встановлюють підприємства роздрібної торгівлі самостійно, виходячи з кон’юнктури ринку в даному регіоні. Донедавна торговельна надбавка регулювалася органами місцевого самоврядування шляхом встановлення її граничного рівня. В даний час торгові надбавки регулюються органами виконавчої влади лише на окремі категорії товарів (наприклад, лікарські засоби, вироби медичного призначення, на продукцію дитячого харчування).

Торгові надбавки повинні реєструватися підприємствами роздрібної торгівлі у відповідних документах – реєстрах роздрібних цін, протоколах узгодження надбавок тощо.

Термін «торгова націнка, накидка», що застосовувався раніше, згідно з ГОСТом тепер не використовується.

Торгова надбавка — встановлювана продавцем націнка, елемент ціни товару, що характеризує цінність клієнта торгових послуг, запропонованих клієнту за її реалізації торговим предприятием. Торгову надбавку компанія визначає (формує) самостійно, з урахуванням кон’юнктури ринку, умов господарської діяльності, спираючись на ціну виробника (постачальника). Торгова надбавка — сума, яку продавець може збільшити ціну товару проти вартістю цього товару йому самого.

Торгова надбавка підприємства складається із трьох основних елементів:

  1. суми витрат звернення, що з реалізацією товару;
  2. суми податкових платежів, які входять у ціну товару, тобто. що сплачуються безпосередньо за рахунок доходів торговельного підприємства (до них відносяться податок на додану вартість, акцизний збір, митні збори та мита);
  3. суми прибутку та реалізації товарів (до вирахування з неї податків).

Залишити коментар:

Site Footer