Резервна позиція у МВФ

Резервна позиція у МВФ (Stand-by Position with IMF) — вимоги держави-члена МВФ, які визначаються як різниця між квотою та авуарами МВФ у його (державі-члені) валюті за вирахуванням грошових авуарів МВФ, отриманих державою-членом у вигляді кредитів МВФ та залишків на рахунку МВФ, яка не перевищує однієї десятої відсотки від квоти держави-члена.

Резервна позиція країни-члена МВФ складається з резервної частки і кредитної позиції країни у МВФ.

Резервна позиція у МВФ — кошти, які може мати будь-яка країна, яка є членом МВФ, на рахунку загальних ресурсів Фонду. Вона складається з двох складових – накопичення купленої валюти в рамках резервної частки та заборгованості МВФ по відношенню до цієї країни (у рамках кредитної угоди), яка може бути погашена будь-якої миті.

Покупки в рамках резервної частки — придбання Фонду валюти інших країн, які можуть вестися доти, доки сума національної валюти цієї країни у розпорядженні МВФ не починає перевищувати її квоту (з відрахуванням зобов’язань, пов’язаних із використанням кредитів МВФ).

Покупка Фонду реєструється як збільшення резервів країни в іноземній валюті та збільшення її резервної позиції; викуп валюти Фондом записується відповідно як зменшення резервів країни в іноземній валюті та зменшення її резервної позиції. Також члени МВФ можуть вдаватися до використання ресурсів Фонду з метою фінансування у межах своєї кредитної частки.

(Див. Золотовалютні резерви, Міжнародний валютний фонд).

Залишити коментар:

Site Footer