Реєстрація випуску цінних паперів — діяльність реєструючого органу контролю за дотриманням умов випуску цінних паперів та вимог законодавства про цінні папери.
Реєстрація випуску цінних паперів – внесення власників цінних паперів, випущених компанією, у спеціальний реєстр (реєстр). Відповідно до законодавства більшості країн відкриті акціонерні (публічні) компанії зобов’язані постійно вести реєстр своїх акціонерів, у якому зазначаються їхні імена та адреси, дати їх реєстрації як акціонери або виходу з компанії. У ньому мають бути зазначені: число та клас акцій, що належать кожному акціонеру; суми, що сплачені за ці акції. Компанії також мають вести регістр своїх боргових зобов’язань, пов’язаних із заставою, оскільки кредитор має право на відшкодування боргу за рахунок частини активів компанії. Хоча законодавчо від компанії не потрібно вести регістр облігацій та інших боргових зобов’язань, іноді такі реєстри існують. Ведення реєстрів власників акцій та інших цінних паперів компанії покладається на реєстратора, якою можуть виступати спеціальні компанії, наприклад, філії банку.
Реєструючі органи вивчають подані емітентом цінних паперів документи (рішення про випуск, проспект емісії, копії установчих документів) на відповідність, повноту і достовірність інформації, що міститься в них, і виносять рішення про реєстрацію випуску та проспекту емісії та присвоєння випуску цінних паперів державного реєстраційного номера або про у реєстрації. Рішення про відмову в реєстрації може бути оскаржене у судовому порядку. Порядок проходження документів при державній реєстрації випусків цінних паперів, звітів про підсумки випуску цінних паперів, внесення змін та доповнень до рішень про випуск та проспект емісії цінних паперів затверджується комісією з ринку цінних паперів.
(Див. також Лістинг)