Претензійно-поворотний платіж

Претензійно-поворотний платіж (claim repayment) – процедура виставлення рахунку в рамках платіжної системи від емітента еквайєру (див. Еквайринг) на паперовому носії або в електронній формі з метою повернення емітенту всієї або частини суми операції, раніше представленої екваєром до оплати в рамках платіжної системи (презентмент), у зв’язку із опротестуванням цієї операції.

Претензійно-поворотний платіж — процедура опротестування транзакції банком-емітентом (з метою захисту прав платника), коли сума платежу безакцептно списується з одержувача (банку-еквайєра) і повертається платнику, після чого обов’язок доказу істинності транзакції покладається на одержувача. Технологія повернення платежу використовується у системах взаєморозрахунків за пластиковими картками.

Ініціюючи претензійно-поворотний платіж, емітент надсилає еквайєру повідомлення, що містить пояснення причин, з яких він опротестовує презентований еквайєром. Причина опротестування вказується у формі умовного коду, прийнятого платіжної системі.

Основні причини для здійснення претензійно-поворотного платежу:

  • товар чи послуга відповідає опису;
  • неавторизована транзакція;
  • послуга чи товар надані над повному обсязі;
  • подвійне списання суми з рахунку;
  • оплачений товар не було доставлено.

Процедура заперечення платежу суворо регламентована платіжними системами Visa та MasterCard, у тому числі має тимчасове обмеження, а також мінімальну суму транзакції для подання заяви.

З метою заперечення платежу необхідно звернутися до банку-емітенту з письмовою заявою, в якій потрібно вказати: номер транзакції, дату, суму, обов’язково надати вагомі докази для опротестування транзакції. Доказами можуть бути скріншоти покупки, е-мейл листування, смс, фото. Що більше доказів буде наведено, то більше шансів на успішний результат.

Залишити коментар:

Site Footer