Платіжний термінал

Платіжний термінал – Автономний апаратно-програмний пристрій, який дозволяє фізичній особі самостійно робити платежі. Наприклад, оплачувати послуги мобільного зв’язку, інтернет-провайдерів, комунальні послуги, погашати кредити, поповнювати електронні гаманці, рахунки банківських карток тощо.

Для платіжного терміналу характерний високий рівень автономності його роботи. Контроль за роботою можна проводити через Інтернет.

Платіжні термінали поділяються на два основні типи:

  1. платіжні термінали для приміщень (бувають підлогові, настінні, вбудовані, настільні);
  2. вуличні платіжні термінали (бувають настінні, що вбудовуються та встановлюються як окремі стійки).

Термінали зазвичай встановлюють у людних місцях, де є охорона або спостереження.

Термінали можуть мати різні вимоги до місця встановлення. Найчастіше потрібний захист від опадів, тому термінали встановлюють усередині приміщень або пішохідних тунелів (зокрема підземних переходів). Деякі моделі допускають встановлення під навісом.

За допомогою екранного меню платіжного терміналу користувач здійснює пошук та/або вибирає послугу, яку він планує сплатити, вказує необхідні реквізити (номер телефону, номер особового рахунку та ін.) Термінал перевіряє правильність введеної інформації та при можливості, перевіряє існування даного рахунку та можливості його поповнення. Користувач вносить бажану суму готівки, послідовно вставляючи купюру за купюрою в купюроприймач, який розпізнає справжність готівки, їх номінал, і здійснює повернення купюр, що не пройшли перевірку на справжність. Після закінчення внесення готівки користувач натискає кнопку «Сплатити», а термінал у відповідь роздруковує та видає користувачеві чек про дану транзакцію.

За допомогою GPRS-модему або іншого засобу зв’язку з мережею Інтернет термінал пересилає введені дані про платіж серверу платіжної системи, що забезпечує обробку платежу. Обробивши дані, сервер платіжної системи передає їх у шлюз сервера організації, на адресу якої призначається платіж. Після цього сума грошей, внесена до терміналу, за вирахуванням комісії, надходить на рахунок користувача.

Найчастіше термінал має можливість перевіряти лише правильність формату введених реквізитів, але не в змозі перевірити успішність проведення платежу. У цьому випадку, а також у разі невірно зазначених реквізитів, платіж буде прийнятий терміналом, але так і не надійде на рахунок користувачеві до його звернення до служби технічної підтримки термінальної компанії.

Надання користувачам можливості користуватися терміналом є послугою, яку компанія-власник терміналу зазвичай стягує з користувачів плату (комісію). Комісія може призначатися або як відсоток від проведеної суми або у вигляді фіксованої суми. В окремих випадках, коли провайдер послуг може надавати знижку платіжним мережам, комісія з клієнта може не стягуватися. У будь-якому випадку, дані про величину комісії з клієнта і суму грошей, яку він реально отримає на рахунок, відображаються на екрані терміналу в той час, коли він вносить гроші в термінал.

Залишити коментар:

Site Footer