Ощадний процес

Ощадний процес – Механізм здійснення потреби в заощадженнях, розгортання в часі економічного змісту ощадного відношення. Теоретично гроші у функції заощадження (скарби), перебуваючи у спокої, постійно змінюють свою масу, беручи участь у процесі нарощування попередньої маси грошей наступної.

Ощадний процес реалізується у механізмі власне заощадження. Окремим випадком виступає збирання, яке стосовно населення є привласнення грошей, не опосередковується нормальним процесом освіти та використання доходів (різні форми прямого присвоєння грошей, специфічні форми жебрацтва тощо).

У ощадному процесі найбільш відчутно виявляються специфічні риси ощадного відношення, власне заощаджень як частини грошової маси, що є у населення. На відміну від утворення резерву коштів обігу та платежу при формуванні заощаджень ощадний процес співвідноситься з динамікою доходів населення лише моментально – як зі своєю економічною основою. При цьому між початковим відкладенням грошових знаків і моментом повного накопичення суми лежить проміжний період, протягом якого, на відміну від грошових знаків, що зупинилися в русі, як резерву засобів обігу та платежу, гроші не готові до функціонування і в цьому сенсі для ощадника не функціонують.

Від утворення скарбу ощадний процес відрізняється наявністю мети та визначеністю періоду накопичення, зумовлених рівнем доходів, а також структурою потреб, які задовольняються за рахунок заощаджень. При аналізі ощадного процесу на посубъектном рівні (родина, окремий ощадник) чіткіше проявляється те що, що з утворенням заощаджень стоять реальні потреби, задовольняються під час реалізації суперечливого єдності інтересів поточного і майбутнього споживання. При цьому саме потреба в заощадження багато в чому визначає характер побудови споживчого бюджету, а не навпаки. Освіта заощаджень невіддільне від обмеження населенням поточного задоволення потреб.

Іншими особливостями ощадного процесу є його кредитний і особлива роль організованих заощаджень населення системі грошового обороту. Залучення заощаджень у вклади – важлива причина застосування сферу особистого споживання безготівкових розрахунків, системи електронно-грошових переказів, тобто. Найбільш досконалих форм організації фінансового оборота. Організовані заощадження знижують витрати емісійно-касового господарства за рахунок повторного використання грошових знаків, що повертаються в банк у порядку надходжень у вклади та вкладень у цінні папери, і тим самим сприяють здійсненню режиму економії у сфері обігу.

Залишити коментар:

Site Footer