Номенклатурний номер

Номенклатурний номер — постійне цифрове, літерне або літерно-цифрове позначення, яке присвоєно кожному найменуванню матеріалу, продукції, товару, під яким вони внесені до номенклатурного переліку.

Під номенклатурою розуміється систематизований перелік найменувань товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) із зазначенням їх відмітних ознак (одиниць виміру, артикулів, сортів, марок, типорозмірів тощо). Якщо в номенклатурі вказані облікові ціни, вона називається номенклатура-цінник.

Номенклатурний номер ТМЦ може мати таку структуру:

  • перша та друга цифри – номер синтетичного рахунку;
  • третя – номер субрахунку;
  • четверта – група цінностей;
  • п’ята – підгрупа;
  • інші цифри – характеристика ТМЦ (сорт, марка, типорозмір тощо).

У кожному документі руху ТМЦ вказуються як найменування цінностей, а й їх номенклатурні номери, що дозволяє зменшити кількість помилок як у складському, і у бухгалтерському обліку.

Номенклатура-цінник – номенклатурний реєстр, що містить перелік найменувань матеріалів, що використовуються на підприємстві, їх номенклатурний номер залежно від виду, сорту, марки або розміру, крім того, у номенклатурі-ціннику обов’язково вказуються:

  1. найменування за ГОСТом;
  2. характеристика (марка, сорт, розмір, одиниця виміру);
  3. облікова вартість матеріалу.

Номенклатурний номер надається конкретному виду (або частини виду) матеріалу. Він покликаний нести у собі необхідну інформацію про матеріал. За допомогою номенклатурного номера легко знайти потрібний матеріал серед усієї матеріальної маси. Під одним номенклатурним номером може враховуватися безліч матеріалів з однаковим набором параметрів. При одиничному обліку, як окремому випадку, кожному матеріалу відповідає один (унікальний) номенклатурний номер.

У книгах складського обліку на кожний номенклатурний номер відкривається особовий рахунок. Лицьові рахунки нумеруються у тому порядку, як і картки. Для кожного особового рахунку виділяється сторінка (аркуш) або необхідна кількість аркушів. У кожному особовому рахунку передбачаються та заповнюються реквізити, зазначені у картках складського обліку.

Залишити коментар:

Site Footer