Міжнародний комітет зі стандартів оцінки майна, МКСОІ

Міжнародний комітет зі стандартів оцінки майна, МКСОІ (The International Valuation Standards Committee, IVSC) – міжнародна неурядова організація, утворена в 1981 р. У 1985 р. МКСОІ було включено до Реєстру членів Економічної та соціальної Ради ООН (ЕКОСОС). Стати членом МКСОІ можливо через національні професійні товариства та установи оцінювачів, які представляють свої держави.

Головна мета МКСОІ – Усвідомлення професійними організаціями оцінювачів завдань, що стоять при оцінці майна. І тому ці організації мають складатися з достатньої кількості членів, здатних кваліфіковано провести таку оцінку.

Завдання МКСОІ – формулювання та публікація у громадських інтересах Міжнародних стандартів оцінки, МСО (The International Valuation Standards, IVS) та практичних рекомендацій щодо процедур оцінки майна, а також їх поширення у світовому масштабі; коригування Стандартів з урахуванням думок різних країн та виявлення, у міру їх виникнення, відмінностей у формулюваннях стандартів та їх застосуванні; визнання Стандартів оцінки у міжнародній бухгалтерській та іншій фінансовій звітності.

Організації-члени повідомляють Комітету про всі суттєві відмінності між їхніми національними та міжнародними стандартами для подальшого ознайомлення з ними світової спільноти. Оцінювачі, безумовно, зобов’язані діяти на законній підставі та підпорядковуватися всім законам та інструкціям, прийнятим там, де вони практикують.

Організації-члени МКСОІ взаємодіють з контрольними та регулюючими органами, з громадськими та з громадсько-професійними асоціаціями для забезпечення відповідності оцінок, що проводяться Стандартам і рекомендаціям МКСОІ. Водночас організації-члени покликані проводити у своїх державах освітню та консультативну роботу у галузі стандартів оцінки майна.

Стандарти оцінки включають такі розділи:

  • вступний розділ – Загальні поняття та принципи оцінки;
  • МСО-1 – Ринкова вартість як основа оцінки;
  • МСО-2 – Основи оцінки, відмінні від ринкової вартості;
  • МСО-3 – Оцінка з метою фінансової звітності та суміжної документації;
  • МСО-4 – Оцінка позичкового забезпечення, застави та забезпечення боргових зобов’язань;
  • МСО-5 – Вартість чинного підприємства як база оцінки;
  • МСО-РМЕ – Оцінка виробничих засобів, машин та обладнання;
  • МСО-ІА – Оцінка нематеріальних активів;
  • МСО-EXNR – оцінка мінеральних ресурсів;
  • МСО-ТТ – Оцінка лісових ресурсів та лісових земель;
  • МСО-Х – Облік у процесі оцінки факторів навколишнього середовища;
  • МСО-IPF – Оцінка нерухомості, що є власністю страхових компаній та пенсійних фондів.

Для діяльності МКСОІ особливе значення має постійний зв’язок із International Accounting Standards Committee (Міжнародним комітетом із стандартів бухгалтерського обліку), International Federation of Accountants, IFAC (Міжнародною федерацією бухгалтерів), International Auditing Committee (Міжнародним комітетом з аудиторської діяльності), International Securities Mark Міжнародною асоціацією комісій із цінних паперів). У зв’язку з цим у завдання МКСОІ входить консультативна діяльність з оцінки майна у контексті бухгалтерського обліку, координування стандартів та робочих програм суміжних професійних дисциплін у суспільних інтересах, тісна взаємодія з перерахованими та іншими міжнародними організаціями щодо, розробки та оприлюднення нових стандартів.

Міжнародні стандарти оцінки, що вперше опубліковані в 1985 р. і з тих пір неодноразово піддавалися змінам, ґрунтуються на процесі історичного розвитку професії оцінювача, що охоплює багато десятиліть, і на роботі МКСОІ. Нова редакція Стандартів відображає колективну думку, досвід та професійні судження оцінювачів більш ніж 45 країн світу.

Залишити коментар:

Site Footer