Мінімальний платіж за кредитною карткою

Мінімальний платіж за кредитною карткою – Обов’язковий щомісячний платіж у рахунок погашення кредиту за наявності боргу за кредитною карткою.

Мінімальний платіж за кредитною карткою становить певний відсоток від загальної суми заборгованості на розрахункову дату плюс нараховані фінустановою відсотки за користування позикою, а також комісії та інші платежі за звітний період.

Розрахунковою датою є дата формування у банку щомісячної виписки по карті. Дата визначається кредитною організацією та повідомляється клієнту під час випуску картки, а також вказується у кожній виписці.

Звітний період – проміжок часу з розрахункової дати минулого місяця до розрахункової дати поточного місяця.

Як правило, розмір мінімального платежу у вітчизняних банках становить 5-10% суми боргу.

Для внесення мінімального платежу банком відводиться певний період, який називається платіжним. Зазвичай, це 20 календарних днів після розрахункової дати. Крайній термін внесення мінімального платежу банки зазначають у щомісячному виписуванні.

Необхідно уважно стежити за своїм платіжним періодом та вчасно вносити мінімальний платіж на картковий рахунок. Для банку своєчасно внесений позичальником платіж є підтвердженням його платоспроможності.

Сума та термін внесення мінімального платежу зазначаються банком у щомісячному виписуванні за кредитною карткою, яку він надсилає поштою клієнту. Дані відомості також можна запросити телефоном у оператора банку.

Платіж краще вносити за тиждень до останньої дати, зазначеної банком у виписці, щоб у разі технічного збою, помилки в реквізитах та інших непорозумінь була можливість повернути платіж та зробити його заново. Інакше у позичальника утворюється прострочена заборгованість. До того ж, за невнесення платежу банки стягують штраф. Всі прострочення позичальника будуть відображені у його кредитній історії.

Залишити коментар:

Site Footer