Кредит покупця

Кредит покупця (buyer credit) – кредит, що надається покупцем постачальнику. Одна із найстаріших форм комерційного кредиту. Інструмент таких кредитних угод – авансові платежі (купівельні аванси), що видаються покупцями постачальникам у грошовій формі в рахунок майбутньої, часткової або повної оплати вартості товарів, наданих послуг та виконаних робіт, за допомогою виставлення чека (товари відвантажуються після його оплати), переказного векселі ( тратти), поштово-телеграфного чи міжнародного грошового переказу.

Видані аванси (advance) зараховуються або повністю при остаточному розрахунку за товарні поставки, або частинами для оплати окремих партій товарів (етапів робіт).

У роки непу авансові векселі застосовувалися вітчизняними підприємствами для оформлення дебіторсько-кредиторської заборгованості, що у процесі взаємного кредитування господарюючих організацій порядку авансування майбутніх поставок товарів (надання послуг), у своїй облік авансових векселів обмежувався банками.

Покупні аванси застосовуються у внутрішній та зовнішній торгівлі багатьох країн. Торгові угоди на умовах попередньої оплати товарів та послуг з використанням авансових платежів широко практикуються у вітчизняній практиці.

Кредит покупця — це фінансова процедура, за якої банк або фінансова установа або агентство з експортних кредитів країни-експортера надає кредит безпосередньо іноземному покупцю або банку країни-імпортера для оплати купівлі товарів та послуг у країни-експортера. Кредит покупця охоплює до 80-85% контрактної ціни та супроводжується наданням банківських та страхових гарантій.

Залишити коментар:

Site Footer