Капітальний ремонт

Капітальний ремонт (capitalised repair) – ремонтні роботи, які виконуються з метою часткового відновлення технічного потенціалу основних засобів виробничого та невиробничого призначення (див. Основні засоби).

Капітальний ремонт – Ремонт, що виконується для відновлення технічних та економічних характеристик об’єкта до значень, близьких до проектних, із заміною або відновленням будь-яких складових частин.

Капітальний ремонт — просте відтворення активної та пасивної частин основних фондів, що витратили свій нормативний ресурс, та відновлення ще не зношених елементів основних фондів з метою використання їх експлуатаційних ресурсів.

Капітальний ремонт — проведення комплексу будівельних робіт та організаційно-технічних заходів щодо усунення фізичного та морального зносу, не пов’язаних із зміною основних техніко-економічних показників будівлі та функціонального призначення, що передбачають відновлення його ресурсу з частковою заміною за необхідності конструктивних елементів та систем інженерного обладнання, а також покращення експлуатаційних показників

До капітальному ремонту будівель та споруд відносяться роботи з відновлення або заміни окремих частин будівель (споруд) або цілих конструкцій, деталей та інженерно-технічного обладнання у зв’язку з їх фізичним зносом та руйнуванням на більш довговічні та економічні, що покращують їх експлуатаційні показники.

Капітальний ремонт об’єктів капітального будівництва (за винятком лінійних об’єктів) — заміна та (або) відновлення будівельних конструкцій об’єктів капітального будівництва або елементів таких конструкцій, за винятком несучих будівельних конструкцій, заміна та (або) відновлення систем інженерно-технічного забезпечення та мереж інженерно-технічного забезпечення об’єктів капітального будівництва або їх елементів, а також заміна окремих елементів несучих будівельних конструкцій на аналогічні чи інші покращуючі показники таких конструкцій елементи та (або) відновлення зазначених елементів.

Капітальний ремонт проводиться у міжремонтні терміни та у фізичних обсягах, встановлених організацією у системі планово-попереджувального ремонту. При капітальному ремонті зазвичай замінюються великі блоки, що несуть конструкції, здійснюється перепланування приміщень, виготовляються нові запасні частини для заміни зносу, проте натурально-речова форма, початкові технічні характеристики капітально відремонтованого інвентарного об’єкта не змінюються.

Витрати на капітальний ремонт лімітуються по об’єктних кошторисів, на підставі яких виписуються внутрішньогосподарські замовлення-наряди галузевої форми. Фізичні обсяги робіт з їх видів визначаються згідно з дефектними відомостями галузевої форми, на ці показники розраховуються кошторисні витрати за матеріалами, оплатою праці, накладними витратами.

У бухгалтерському обліку пооб’єктні кошториси на капітальний ремонт застосовуються контролю за цільовим використанням виділених ресурсів. Фактичні витрати на капітальний ремонт становлять витрати на обслуговування виробничої, торгової та інших видів діяльності. Пооб’єктна фактична собівартість закінченого та зданого капітального ремонту калькулюється позамовним способом обліку собівартості.

За виконання капітального ремонту підрядним способом його фактична собівартість дорівнює вартості (без ПДВ) закінчених робіт, передбаченої договором підряду чи іншим подібним договором.

Господарський метод означає виконання робіт силами і засобами організації.

Можливий також спосіб списання витрат на капітальний ремонт на витрати за видами діяльності, заснований на принципі резервування витрат. При цьому щомісяця (незалежно від фактичного виконання робіт з капітального ремонту) створюється резерв на витрати капітального ремонту у розмірі 1/12 річний суми асигнувань власні кошти виконання капітального ремонта. Ця сума включається до витрат за видами діяльності.

Вартість закінчених та зданих робіт із капітального ремонту основних засобів відноситься на зменшення накопиченої суми резерву. Бухгалтерськими проводками на грудень сума резерву коригується так, щоб його сальдо на 1 січня дорівнювало нулю. Якщо за конкретним замовленням (замовленням) на капітальний ремонт утворилося дебетове сальдо за зарезервованими витратами, а ремонт буде продовжено у наступному за звітним році, то сума дебетового сальдо (перевищення фактичних витрат на капітальний ремонт об’єкта основних засобів над зарезервованою сумою) резерву витрат відноситься на витрати майбутніх періодів із подальшим їх списанням на витрати за видами діяльності у встановленому порядку.

Капітальний ремонт обладнання та транспортних засобів – повне розбирання агрегату, ремонт базових та корпусних деталей та вузлів, заміна або відновлення всіх зношених деталей та вузлів на нові та більш сучасні, складання, регулювання та випробування агрегату.

Капітальний ремонт будівлі — ремонт будівлі з метою відновлення його ресурсу із заміною за необхідності конструктивних елементів та систем інженерного обладнання, а також покращення експлуатаційних показників.

Залишити коментар:

Site Footer