Індекс промислового виробництва

Індекс промислового виробництва (Industrial Production Index) – індикатор, який вимірює випуск продукції в промисловості та видобувних галузях. З цього показника повністю виключено будівництво. Індекс промислового виробництва — один із головних індикаторів стану економіки країни.

Індекс, як правило, розраховується щомісяця та враховує зміну фізичних обсягів виробленої продукції, а також витрачені робочі години та спожиту енергію.

Індекс промислового виробництва – показник динаміки обсягу промислового виробництва, що визначається у вигляді відношення поточного обсягу виробництва в грошах до обсягу промислового виробництва в попередньому або іншому базисному році (місяці).

За збір даних за цим індексом та опублікування результатів у США відповідає Федеральна резервна система. Відповідно, вона враховує його при ухваленні своїх рішень щодо кредитно-грошової політики.

З допомогою історичних даних із цього індикатору можна визначити, який стадії економічного циклу перебуває країна зараз.

Зростання показника свідчить про зростання економіки. В результаті відбувається підвищення на ринку акцій, біржових індексів.

Водночас слід враховувати, що надмірне перегрівання економіки призводить до розвитку інфляційних процесів. Додатковою інформацією для інвесторів, що допомагає оцінити можливий вплив індексу промислового виробництва на ринки капіталів, можуть бути такі індикатори, як ВВП, потужності, рівень безробіття.

Залишити коментар:

Site Footer