Як подолати тугу за домом і колишнім життям?

 

Війна змусила мільйони людей залишити свої будинки, замінивши їх тимчасовими притулками у безпечніших регіонах країни чи за кордоном. Туга за домом — природна реакція людини, навіть якщо рішення залишити будинок було виваженим. Але це почуття посилюється сто разів, якщо це вимушене. Як впоратися з важкими емоціями, тугою по дому та минулому життю?

Бути у безпеці – найкраще рішення, адже життя – найвища цінність. Допомогти впоратися з нестабільним психоемоційним станом, соромом і провиною через те, що залишили будинок, допоможуть рекомендації психологів, наведені нижче.

Кожну емоцію, що виникає, важливо прожити, особливо зараз — за часів невідомого майбутнього. Приховані, стримані почуття можуть проявити себе пізніше у вигляді головного болю, втоми чи відсутності мотивації.

Важливо прийняти нову реальність. Не уникати, не заперечувати, не ігнорувати її, а прийняти всім серцем і шукати сенс та мотивацію у новій реальності. Багато хто, як і ви, щось втратив у цій війні, але треба жити далі, рухатися вперед,

Якщо під час вимушеної евакуації вам удалося взяти з дому не лише речі першої необхідності, потрібно знайти особливе місце. Це можуть бути улюблені прикраси, фотографії, іграшки та інше. Навіть фото з мирного минулого, яке буде тепер на заставці на телефоні, допоможе якнайшвидше пережити шок від різкої зміни звичного середовища.

Щоб позбутися негативних думок важливо залишатися зайнятим. Нове хобі, вивчення іноземної мови, волонтерство, відвідування мітингів, нова робота чи нові знайомства допоможуть зберегти позитивний настрій.

Крім того, важливо говорити з кимось про свої почуття. Якщо туга по дому не залишає вас або заважає щоденному побуту, зверніться за допомогою до професійного психолога.

 

Залишити коментар:

Site Footer