ТОП-10 найпопулярніших професій у 2023 році

 

Ринок праці в Україні переживає не найкращий час: вимушена релокація підприємств, скорочення штату та заробітної плати, зменшення кількості вакансій. Міністерство економіки вже працює над тим, щоб у 2023 році покращити цю ситуацію шляхом компенсацій роботодавцям за працевлаштування певних категорій осіб. Деякі професії будуть актуальнішими за інші. Ми підготували список найбільш затребуваних професій 2023 року, а також кілька порад про те, як отримати роботу.

Який вигляд має український ринок праці у 2022 році?

2022 виявився для України складним: почалася повномасштабна війна Росії проти України, через яку помітно зменшилася заробітна плата у більшості працівників, а близько третини українців зіткнулися з необхідністю шукати роботу. Ми всі віримо у перемогу України, але треба бути реалістами та розуміти, що й у 2023 році ситуація на ринку праці залишатиметься складною.

Національний банк України прогнозує, що найближчі два роки будуть економічно непростими. Поки що зберігати робочі місця важко, а пріоритет віддається співробітникам, без яких важко обійтися і які мають велику цінність для компаній. Відповідно, багато хто змушений перекваліфікуватися і набувати нових навичок. Крім того, на свій шанс чекають молоді фахівці.

Як правильно вибрати майбутню професію? Очевидно, краще це робити з огляду на майбутню трансформацію економіки.

10 найпопулярніших професій в Україні в 2023 році

Якщо ви шукаєте роботу або розглядаєте варіант зі зміною сфери діяльності, радимо почати з ознайомлення зі списком найпопулярніших професій наступного року. Так ви зможете вдало вибрати професію і навіть здобути знання та навички, які знадобляться для виконання поставлених завдань.

Отже, на які професії слід звернути увагу?

 

1. Фахівець будівельної галузі

Повоєнне відновлення України, безумовно, буде масштабним. Тому роботу зможуть знайти інженери, проектувальники, архітектори, будівельники, дизайнери та інші спеціалісти. Крім того, у квітні Верховна Рада України звільнила від мобілізації студентів та викладачів професійно-технічних училищ, що свідчить про потребу кваліфікованих кадрів.

10 profesij v 2023 godu2 2

2. Лікар

Лікарі інтенсивної терапії, хірурги, терапевти та дитячі лікарі будуть затребувані у найближчому майбутньому, оскільки багато людей та військових постраждали внаслідок військових дій. У цьому місці слід згадати і про психологів та психотерапевтів. Попит на психологічні консультації зменшився, проте передбачається, що він знову зросте. Крім того, багато українців все ще не мають змоги звернутися за професійною допомогою.

 

3. Фахівець у галузі енергетики

Реалії 2022 року стах з відновлювальної енергетики. Наступні кроки у напрямі енергетичної незалежності створюватимуть кадровий попит.

 

4. Логіст

Вже зараз від ефективності логістики залежить здатність країни функціонувати. У наступні роки потрібно буде оптимізувати методи постачання товарів, будівельних матеріалів та інших продуктів. Також можна сподіватися на роботу для закупівельників, пакувальників, водіїв, менеджерів складів.

 

5. Менеджер

Менеджери – це люди, які допомагають ефективно управляти процесами та розпоряджатися ресурсами, приносячи таким чином велику користь своїм компаніям. Окремо варто згадати про HR-менеджерів, на яких покладається місія з підбору персоналу. Якщо у вас є талант до управління або вмієте знаходити ідеальних кандидатів на посади, то з ймовірністю ви зможете працевлаштуватися наступного року.

 

6. Маркетинговий аналітик

Фахівці у цій галузі займаються розробкою та вимірюванням результатів маркетингових стратегій, аналізом даних про ринок та формуванням висновків. Маркетологи-аналітики працюють у великих компаніях, де застосовують на практиці свої знання з математики, економіки та психології.

 

7. Digital-маркетолог

До обов’язків менеджера з цифрового маркетингу належать написання сайтів, просування в Інтернеті, створення дизайну та логотипів, а насамперед – розробка комплексної стратегії просування. Мета діяльності цифрового маркетолога полягає у взаємодії та залученні клієнтів, підвищенні продажів.

 

8. Розробник

Фахівці у цій галузі займаються створенням програм, сайтів та їх елементів, використовуючи різні мови програмування. Результатом роботи розробника є програма, сайт або сервіс, яким користуються інші люди. Звичайно, над кожним продуктом працює ціла команда фахівців, тому, швидше за все, відкриватимуться вакансії і на інші позиції.

 

9. Викладач/вчитель

Безперечно, за кожним професіоналом стоїть учитель, який зможе його навчити. Не буде перебільшенням сказати, що від якісної освіти на всіх рівнях залежить майбутнє України. В умовах частої зміни формату навчання працівники сфери освіти мають проявляти гнучкість та креативність. Крім того, якщо ви, наприклад, вчитель англійської мови, то ви зможете працювати з учнями та студентами з інших країн у режимі он-лайн.

 

10. Фахівець агропромислового комплексу

Агрономи, агрономи-економісти, гідротехніки, машиністи, водії, агроінформатики, фермери та інші фахівці відповідають за один із найважливіших секторів економіки. Сьогодні ця галузь потребує системного та екологічного мислення, уміння працювати у складних умовах, активного впровадження цифрових рішень, міжгалузевої комунікації. Україна є одним із ключових експортерів сільськогосподарської продукції, і тому їй потрібно чимало спеціалістів.

 

Як отримати роботу у 2023 році?

Прогнозується, що у 2023 році багато хто шукатиме і розпочинатиме роботу в новій для себе сфері. Як підготуватися до виконання нових завдань та підвищити свої шанси на працевлаштування на бажану посаду?

  • По-перше, варто скласти план працевлаштування. Він може передбачати пошук та вибір вакансій, ознайомлення з вимогами, проходження курсів для здобуття базових знань, вивчення іноземних мов або комп’ютерних програм.
  • По-друге, в умовах високої конкуренції та несприятливої ​​економічної ситуації знайти роботу без досвіду буде важче, тому слід скористатися доступними навчальними ресурсами, які допоможуть швидко опанувати основи майбутньої професії.
  • По-третє, слід налагоджувати контакти та поринути в екосистему майбутньої професії (наприклад, за допомогою LinkedIn або нішевих сервісів).
  • По-четверте, обов’язково потрібно мати змістовне резюме, щоб представити свої знання та вміння найвигіднішим способом. Навіть якщо вам не вистачає досвіду, пам’ятайте, що роботодавці цінують не лише «тверді», а й «м’які» навички, у тому числі навички тайм-менеджменту, самоорганізації, самомотивації, комунікації, вирішення проблем, а також наполегливість, адаптивність та емоційний інтелект. .

 

Залишити коментар:

Site Footer