Постійні нічні кошмари, пов’язані з ПТСР

Постійні нічні кошмари, пов'язані з ПТСР

Ми всі вже знаємо, що таке термін ПТСР – посттравматичний стресовий розлад. Один із найпоширеніших симптомів – це нічні кошмари. Щоб зрозуміти, чому людям, які страждають на ПТСР, сняться кошмари, не потрібен диплом психолога. Наша підсвідомість часто штовхає травму, намагаючись дати їй вихід, наша свідомість – навпаки, блокує її, і тільки коли ми розслабляємось, дозволяє їй вийти.

Зрозумійте ваші сни

Навіть якщо ви не вірите в те, що сни мають значення, не виключайте той факт, що деякі типи снів включають деталі, які ваша підсвідомість хоче, щоб ви визнали або пропрацювали. Для тих, у кого повторюються сни, пов’язані з ПТСР, очевидно, що страх та травма все ще діють.

Зверніть увагу на рецидиви. Якщо у всіх снах повторюється конкретне місце, людина чи дію, зверніть це особливу увагу. Це важливо для вашого зцілення, і вам потрібно щось прийняти, змінити чи пробачити.

Прийміть, що сон не реальність. Коли ви прокидаєтеся від кошмару, вас часто переповнює страх, що він справдиться. Сон – не реальність, а підсвідомий спосіб впоратися з проблемами, що залишилися від травми. Зосередьтеся на кроках, які ви зробили для лікування, і відпустіть страх, що це стане реальністю.

Як подолати нічні кошмари

  1. Визначте, чого ви справді боїтеся. Визначте, що у кошмарі насправді страх. Це місце, особистість (насильник), насильство чи сама подія? Часто кошмари включають подібні обставини, але різних людей чи місця. Можливо, саме вчинок є страхом. Для одного мого пацієнта – це була людина. Хоча йому снилося те, що інакше було б приємними сновидіннями, проте це обличчя, яке з’являлося, навіть безпечним чином, перетворювало приємний сон на жах.

  2. Подивіться у вічі своїм страхам. Можливо, вам просто потрібно повернутися в місце, якщо це дійсно безпечно і зрозуміти, що воно більше не може зашкодити вам. Можливо, дія уві сні – це те, проти чого ви почуваєтеся беззахисним, і вам потрібно навчитися захищатися: для когось це піти на курси самооборони, комусь навчитися плавати чи подолати якийсь із страхів: страх собак, висоти чи змій. Якщо це окрема особа, тут можуть бути задіяні різні сценарії. Іноді потрібно буквально зустрітися з людиною і поділитися своїми відчуттями. В інших випадках – вживати юридичних заходів. Іноді потрібно переїхати туди, де вони більше не становлять загрози у вашому житті. Іноді це все разом.

  3. Ведіть щоденник снів. Після нічного жаху знайдіть час для запису деталей. Якщо ви часто уві сні переживаєте деталі, що повторюються, спробуйте розібрати і вирішити, чому вони завжди є частиною ваших кошмарів. Це чудовий метод, щоб дізнатися, що справді викликає страх і як з ним боротися.

  4. Визначте свої тригери. Ви бачите такі сни щодня чи лише періодично? Якщо вони виникають лише періодично, то швидше за все це провокують певні речі у вашому повсякденному житті. Почніть спостерігати, брати до уваги та вносити зміни, щоб допомогти усунути тригери зі свого життя. Для однієї моєї клієнтки таким тригером був похід у конкретний продуктовий магазин у рідному місті. Щось таке звичайне стало небезпечним для неї.

  5. Зверніться по професійну консультацію. Це справді важливий крок для подолання ПТСР, зокрема нічних кошмарів. Крім того, що у вас з’явиться об’єктивна сторона, яка допоможе вам розібратися, ви зможете набути впевненості, тому що розповіли комусь про цей досвід, з ким немає близьких стосунків. Професійні психотерапевти або психіатри можуть дати вам інші перевірені методи для полегшення. Такі речі, як сонна терапія, ліки проти депресії, тривоги чи безсоння можуть допомогти. Однак їх мають призначати професіонали з огляду на саме вашу конкретну ситуацію.

Переклад для

Залишити коментар:

Site Footer