Фронт-офіс (Front-Office) – операційний підрозділ банку та інші його структурні одиниці, що відповідають за розвиток та управління взаємовідносинами з контрагентами. У фронт-офісі відбувається безпосереднє спілкування з клієнтами, первинна верифікація наданих позичальниками даних, збирання та аналіз представленого пакета документів, підготовка договорів з клієнтами тощо.
Фронт-офіс — термін, який використовується для опису зовнішніх інтерфейсів (засобів та правил взаємодії автоматизованої банківської системи з користувачами та обчислювальними мережами) у відділах банку чи іншої фінансово-кредитної установи, де відбувається безпосередня робота з клієнтами та укладання договорів та угод, що приносять дохід. Службовці фронт-офісів відповідальні за залучення нових клієнтів та розвиток контактів та сфери обслуговування вже залучених клієнтів.
До функцій фронт-офісів карткових платіжних систем входить обслуговування мережі банкоматів та POS-терміналів, взаємодія з точками прийому платіжних карток та підтримка мережі пристроїв інформаційного самообслуговування. Фронт-офіси безперервно взаємодіє з процесинговим центром системи, за встановленим регламентом (як правило, один раз на день) обмінюється інформацією з бек-офісом, отримуючи від нього оновлену інформацію про витратні ліміти та передаючи йому інформацію про скоєні операції.
Фронт-офіс – загальне найменування групи підрозділів або процесів в організаціях, які відповідають за безпосередню роботу з клієнтами, замовниками. Типові фронт-офісні функції включають комунікацію з клієнтами, отримання та введення для подальшої обробки документів від клієнтів, надання клієнту інформації, обдзвонення та розсилання клієнтам інформаційних повідомлень, обробка вхідних дзвінків.
Прикладами фронт-офісних підрозділів є кол-центри, торгові та демонстраційні зали, каси клієнтського обслуговування. Приклади фронт-офісних інформаційних систем – портал самообслуговування клієнта («особистий кабінет»), інформаційний кіоск торгового залу, система дистанційного банківського обслуговування, інформаційні системи підтримки фронт-офісної діяльності – CRM, модулі ERP із введення клієнтських замовлень, модулі АБС із забезпечення діяльності операційного зали.
Часто поняття фронт-офіс використовується в протиставлення бек-офісу (підрозділам, які здійснюють діяльність), іноді (у фінансовому секторі) – мідл-офісу (підрозділам, зайнятим перевіркою та безпосередньою обробкою клієнтських операцій).
(Див. Бек-офіс, Мідл-офіс, Підрозділ банку).