Емісійні різниці (емісійний дохід)

Емісійні різниці (емісійний дохід) (Paid-in Share Premium) — перевищення суми коштів, отриманих від первинного випуску або продажу власних акцій (інших корпоративних прав), над номіналом або перевищення номіналу акції над вартістю їх викупу.

У емітента акцій емісійний дохід утворюється як різниця між вартістю майна, що надійшло в рахунок оплати акцій, у тому числі грошима, та їх номінальною вартістю при первинному розміщенні. Іншими словами, емісійний дохід може формуватися лише в акціонерних товариствах. Для інших організацій появи емісійного доходу нормативними документами не передбачено. При формуванні статутного капіталу акціонерного товариства шляхом розміщення акцій (як при первинній емісії, так і при наступних емісіях акцій при збільшенні статутного капіталу) сума різниці між фактичною ціною розміщення та номінальною вартістю акцій розглядається як емісійний дохід і не підлягає включенню до бази оподаткування на прибуток.

Емісійний дохід — сума різниці між номінальною вартістю та ціною продажу цінного паперу. Облік проводиться у разі кредиту рахунки «Резервний капітал», субрахунок «Емісійний дохід», і дебету рахунків обліку коштів чи інших цінностей, переданих суспільству на оплату акцій.

Емісійний дохід, поряд із курсовою різницею та різницею від переоцінки основних засобів, входить до складу додаткового капіталу. Останній представляє суму дооцінки необоротних активів і належить до власних активів підприємства.

(Див. Діяльність банків над ринком цінних паперів, Емісійна діяльність банку, Маржа).

Залишити коментар:

Site Footer